Ilustracija/Foto: PU osječko-baranjska/Arhiv

OTKRILI JE NA GRANICI: Prijavljena jer je kršila samoizolaciju i pokušala napustiti Hrvatsku

Zbog kršenja samoizolacije i napuštanja mjesta prebivališta i teritorija Hrvatske, osječko-baranjska policija prijavit će Državnom inspektoratu 38-godišnju hrvatsku državljanku, izvijestila je u ponedjeljak policija u Osijeku.

 

Nad 38-godišnjom hrvatskom državljankom, osumnjičenom za kršenje Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, osječko-baranjska policija je provela kriminalističko istraživanje, nakon što je jučer oko 10,15 sati zatečena na graničnom prijelazu Duboševica na izlazu iz Hrvatske u Mađarsku.

Provedenom graničnom kontrolom utvrđeno je da ima mjeru samoizolacije te se nije pridržavala epidemioloških mjera i izolacije koja joj je određena od 19. do 29. studenoga, do ponoći, te je krenula na put napustivši mjesto prebivališta, priopćeno je iz Policijske uprava osječko-baranjske.

Državnom inspektoratu policija je dostavila obavijest o opčinjenom prekršaju dok je 38-godišnjakinji zabranjen izlaz iz Republike Hrvatske, dodaju iz PU.

Fenix-magazin/IM/Hina

Povezano

Mobitel, društvene mreže (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
STVARNI ISKORAK: Treba li Hrvatska zabraniti društvene mreže mlađima od 16 godina?
ZAGREB: Umrla književnica i novinarka Slavenka Drakulić
Gradilište/ Foto: Hina
IZ AUSTRIJE: Robot zidar uskoro stiže u Hrvatsku, može zamijeniti do šest radnika
Osobna iskaznica (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
KADA PAPIR POSTANE NEPOTREBAN: Može li se Hrvatska postaviti na prvo mjesto u Europi?
dalić zlatko
“IZBORNIK NE PRAVI BOGA OD SEBE”: Don Marin Batur i glumac Pere Eranović odgovorili svećeniku koji je napao izbornika Zlatka Dalića
Kolona vozila na naplati Lučko/ Foto: Hina
AKO PUTUJETE U HRVATSKU: Pojačan promet prema moru, mogući zastoji i kolone