OSTVAREN SAN: Eintracht Frankfurt u polufinalu Europske lige, Rebićeva momčad savladala Benficu s 2:0

U uzvratnom susretu četvrtfinale utakmice Europske lige, Eintracht Frankfurt je na prepunoj Commerzbank Areni golovima Filipa Kostića (36. min) i Sebastiana Rode (67. min) savladao Benficu Lisabon rezultatom 2:0. Tako je momčad Ante Rebića nadoknadila minus od dva gola razlike iz Lisabona kada je Benfica pobijedila sa 4:2.

Prvo ime susreta u Frankfurtu bio je hrvatski napadač Ante Rebić. Iako nije postigao zgoditak, Ante Rebić je odigrao  sjajnu utakmicu za Eintracht iz Frankfurta te je bio jedan od najzaslužnijih za 2-0 pobjedu svoje momčadi.  Iako je ukupni rezultat poravnat na 4-4, njemački sastav izborio je polufinale zbog golova postignutih u gostima.

Rebić se nije upisao u strijelce, ali je bio ključni igrač u obje akcije iz kojih su postignuti golovi. Naš je igrač u 37. minuti nanizao nekoliko gostujućih igrača prije no što je dodao loptu Gaćinoviću čiji je udarac sa 20-ak metara zaustavila vratnica, no lopta se odbila na nogu Kostiću koji je pogodio za 1-0, dok je u 67. minuti Rebić donio loptu pred kazneni prostor Benfice, a onda ju i smirio za Rodea koji je preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut nemoćnog Vlachodimosa.

Do kraja dvoboja Benfica je pogodila vratnicu, ali nije stigla do pogotka koji bi nju odveo među posljednja četiri.

Rebić je odigrao čitav susret za Eintracht, dok Filip Krovinović nije konkurirao za nastup u sastavu Benfice.

Eintracht će u polufinalu 2. i 9. svibnja igrati protiv Chelseaja koji je s ukupnih 5-3 izbacio prašku Slaviju. Prva utakmica igrat će se u Frankfurtu, dok će uzvrat biti u Londonu.

Gledatelji na Stamford Bridgeu u Londonu vidjeli su golijadu u kojoj je domaći Chelsea sa 4-3 svladao prašku Slaviju što mu je uz 1-0 iz prvog susreta u Pragu bilo dovoljno za prolazak u polufinale. Nakon samo 17 minuta igr ebilo je čak 3-0 za Chelsea golovima Pedra (5), Delija (10-ag) i Girouda (17) i činilo se kako se češkom sastavu sprema katastrofa. Souček (26) je smanjio na 3-1, da bi Pedro (27) svojim drugim golom vratio prednost domaćima na tri razlike. No, početkom nastavka zablistao je Ševčik (51, 55) koji je s dva lijepa gola smanjio na 4-3 i vratio nadu Slaviji čak i u mogući prolazak.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea.

Arsenal je i u uz vratnom susretu svladao Napoli, nakon 2-0 u Londonu u prvoj utakmici, u četvrtak je u Napulju bilo 1-0 za “topnike”, a strijelac jedinog gola bio je Lacazette (36) iz slobodnog udarca.

Valencia je u španjolskom ogledu rutinski na svojoj Mestalli svladala Villarreal sa 2-0 i tako potvrdila 3-1 pobjedu iz prvog susreta. U strijelce su se upisali Lato (13) i Parejo (54).

Arsenal i Valencia svoj će prvi polufinalni susret igrati 2. svibnja u Londonu, a uzvrat će biti tjedan dana kasnije u Valenciji.

Pobjednici polufinala susrest će se u finalu u Bakuu 29. svibnja.