OSAM MINUTA PRIJE KRAJA: Lewandowski iz penala spasio Bayern

Nogometaši Bayerna Münchena svladali su na Allianz Areni Augsburg s 1-0 u 29. kolu njemačkog prvenstva, golom iz penala osam minuta prije kraja.

Nakon gostujućeg poraza od Villarreala u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka, Bavarci nisu bili pravi ni na domaćem terenu. Iako su cijelo vrijeme imali inicijativu, nekoliko su puta ozbiljno zaprijetili i susjedi iz Augsburga. Mreže su bile netaknute sve do 82. minute, kada je Robert Lewandowski zabio iz jedanaesterca svoj 32. pogodak sezone.

Josip Stanišić je ušao u igru u 90. minuti.

Wolfsburg je danas upisao visoku pobjedu protiv Arminije iz Bielefelda (4-0), a Borussia Mönchengladbach slavila je u gostima kod otpisanog Greuther Fürtha (2-0). Köln je napravio preokret u posljednjem dijelu utakmice protiv Mainza (3-2).

Danas se igra berlinski derbi između Herthe i Uniona.

Bayern vodi s 69 bodova, devet više od Borussije (D).