Kapetan Hrvatske Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

OPORAVLJENI MODRIĆ ZAIGRAO ZA REAL: “Kraljevski” klub s hrvatskim kapetanom uvjerljiv u derbiju protiv Valencije

U derbiju 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Real je kao domaćin uvjerljivo svladao Valenciju sa 4-1 (1-0).

“Kraljevski” klub poveo je u završnici prvog poluvremena kada je Benzema (43-11m) iskoristio kazneni udarac kojega je iznudio Casemiro, da bi u nastavku Vinicius (52, 61) s dva gola povisio na 3-0. Pred kraj dvoboja Guedes (76) je smanjio na 3-1 prije no što je Benzema (88) svojim drugim golom postavio konačni rezultat.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 70. minute te je u 40. minuti odličnim udarcem sa 16 metara zatresao gredu.

Vodeći Real sada ima 49 bodova, osam više uz dvije utakmice više od druge Seville, dok je Valencia deveta sa 28 bodova.

Ranije u subotu su Granada i Barcelona igrale 1-1 (0-0). Barcelonu je u vodstvo doveo Luuk de Jong udarcem glavom u 57. minuti nakon ubačaja Danija Alvesa, a bod domaćima spasio je Antonio Puertas snažnim udarcem iz blizine u 89. minuti. Granada je tako iskoristila igrača više na terenu kojega je imala od 80. minute kada je isključen Gavi.

Barcelona je ostala šesta na ljestvici sa 32 boda, koliko ima i peti Atletico, a 14 manje od vodećeg Reala iz Madrida. Granada je 12. sa 24 boda.