Oporavljena od prošlotjednog šoka, Croatija Frankfurt uspješna protiv Turaka

Türkgücü FFM – FC Croatia  0:2 (0:0)

Nakon prošlotjednog neočekivanog poraza od Marokanaca, koji je došao nakon pola godine, frankfurtska Croatia je u nedjelju ponovno igrala na tvrdom zemljanom terenu na gostovanju kod turske momčadi Türkgücü.  Iako hrvatski igrači nisu naviknuli igrati na takvoj podlozi, što je ponajviše i kumovalo prošlonedjeljnom porazu, utakmicu protiv Türkgücü FFM shvatili su kao mogućnost za iskupljnenje.

Cro Frankfurt (3)To se i dogodilo, premda se hrvatska momčad dosta mučila u rvom poluvremenu koje je završilo 0:0. Drugo poluvrijeme je bila sasvim druga priča. Odlučnija Croatija došla je u vodstvo u 51.minuti zgoditkom kaetana Marija Lažeta kojemu priliku namješta Matić. U 75. minuti već je bilo 0:2 nakon što je Grk u redovima Croatije Amanatidis uposlio Lažetu koji postiže 0:2, što je kasnije bio i konačan rezultat utakmice.

Croatia:  Jurić, Andrić, Bešlić, Miro Drlje, Bračić (od 73. Hrvoje Drlje), Zubac (od 71. Amanatidis), Soldo, M. Lažeta, Duvnjak (od 57. min Šandrk), Marić, Matić

Türkgücü FFM II – FC Croatia II  0:1 (0:1)

Cro Frankfurt (1)U predigri utakmice prvih momčadi, druge momčadi Türkgücü i Croatie odigrali su tvrdu utakmicu u kojoj su Hrvati slavili sa minimalnih 0:1. Jedini pogodak u 19. minutii postigao je jedini Nijemac u redovima Croatie Rohwerder na dodavanje Faluta. Valja istaknuti kako je vratar Croatie Jakov Ilić u nekoliko je navrata spašavao svoju momčad.

Croatia II: Ilić, Šola, Periša, Surmanović, Božinović, Todorić, Tolušić, Faluta, Rohwerder, M.Keleva (od 67. Draguljić), Žarko (od 63. Pravdić)

U iduću nedjelju, 26. ožujka obje momčadi Croatije igraju na svom terenu u Heddernheimu protiv momčadi TSG Frankfurter Berg. Utakmice počinju u 13,00 i 15,00 sati.