Opet šok za HSV: Duvnjak i društvo izgorjeli u magdeburškom parnom kotlu

HSV je propustio približiti se Kielu i RN Löwenu

duvnjak19

Rukometaši HSV-a propustili su osvajanje novih bodova kojim bi se približili vodećem dvojcu Bundeslige – Kielu i RN Löwenu. U susretu 29. kola Hamburžani su se loše proveli na gostovanju u Magdeburgu (33:25). Domaćin je inače u sjajnoj formi, u posljednjih 6 kola nanizali su pet uglavnom uvjerljivih pobjeda te jedan veliki neodlučen ishod u gostima kod Kiela.

Magdeburg je u svom ‘parnom kotlu’ protiv HSV-a već u 18. minuti imao 4 gola prednosti (11:7) i gotovo da do kraja susreta nije ispuštao tu prednost, štoviše čak ju je i povećavao. Gladijatore je sa 11 pogodaka predvodio Weber dok je Canellas (6 pogodaka) bio najbolji kod Hamburžana.

U gostojućem sastavu Domagoj Duvnjak postigao je 4 pogotka (uz jedno isključenje, Blaženko Lacković 1 pogodak dok je Davor Dominiković bio bez učinka.

HSV je ostao na 4. mjestu sa 46 bodova koliko ima i treći Flensburg. Vodeći je Kiel sa 49 bodova. Magdeburg je 7. sa 33 boda. (ha)

>>Hrvatsko-berlinska veza: Špoljarić podigao trofej njemačkog kupa