Marin Čilić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

OI TOKIO: Marin Čilić nakon pobjede u parovima s Ivanom Dodigom izjavio kako je to bio njegov najbolji meč ikad u paru

Osjećao sam se odlično i mislim da je ovo moj najbolji meč u parovima ikad, kazao je Marin Čilić, koji je u paru s Ivanom Dodigom pobijedio u prvom kolu tokijskog olimpijskog turnira Japance Tara Daniela i Yoshihita Nishioku sa 6-2, 6-4 za 69 minuta igre.

Čilić i Dodig su u prvom setu slomili servise japanskog para u trećem i sedmom gemu, a do odlučujući ‘break’ u drugom setu napravili su u petom gemu. Japanci su imali samo dvije prilike za ‘break’, obje u drugom gemu prvog seta.

U svom prvom olimpijskom nastupu, 2012. na wimbledonskoj travi, Čilić i Dodig su dogurali do četvrtfinala pobjedama nad Kolumbijcima Cabalom i Giraldom te Šveđanima Brunstromom i Lindstedtom, da bi u meču za plasman u polufinale izgubili od Španjolaca Davida Ferrera i Feliciana Lopeza u dva seta.

“Da, prošlo je devet godina od Londona. Proveli su nekoliko dana zajedno, trenirali smo s Nikolom i Matom, a i Ivan je pokazao nekoliko caka oko parova, jer sam ja više koncentriran na singl. Sitnice su u parovima odlučuju, a ja sam se danas osjećao odlično, možda je ovo i moj najbolji meč ikad u parovima” kazao je Čilić, dok je Ivan također bio zadovoljan izvedbom protiv japanskog para.

“Bio je to vrhunska razina parova. Nadamo se da možemo nastaviti u ovakvoj formi. Ja mislim da će biti specifično zbog uvjeta, ekstremno je brzo i teško je kontrolirati lopticu. Ima dosta igrača koji ne igraju parove i stvarno će biti zanimljivo”, kazao je Dodig.

Međugorce Čilića i Dodiga u osmini finala tokijskog olimpijskog turnira čekaju Amerikanci Rajeev Ram i Frances Tiafoe koji su u prvom kolu izbacili šeste nositelje Ruse Karena Hačanova i Andreja Rubljova sa 6-7 (3), 7-6 (5), 12-10.