SV Blau Weiß Tomislav Heilbron tek na kraju sezone može promijeniti ime u Croatia Heilbronn / Foto: Fenix (Dominik Levarda)

ODLUKOM NOGOMETNOG SAVEZA: Vodeća momčad „Kreislige B3 Württemberg“ SV Blau-Weiß Heilbronn tek na kraju sezone može promijeniti ime u Croatia Heilbronn

Ni odluka Nogometnog savez Kreislige B3 Württemberg da SV Blau-Weiß iz Heilbronn ne može sada promijeniti ime u NK Croatia Heilbronn, već tek na kraju sezone, nije nimalo poremetilo ritam pobjeđivanja hrvatske momčadi.

SV Blau-Weiß Heilbronn – SV Heilbronn am Leinbach 5:0 (3:0)

U nedjelju je sastav trenera Petra Vidića upisao i petu uzastopnu pobjedu i vodeća je momčad lige sa maksimalnim učinkom i fascinantnom gol razlikom od 23:2.

Croatia Heilbron, ili strpit ćemo se pa do kraja prvenstva koristiti dosadašnji naziv Blau-Weiß, deklasirala je na svom terenu momčad SV Heilbronn am Leinbach rezultatom 5:0.

Prvi pogodak za hrvatsku momčad postigao je nakon krasne kombinacije Marijo Majić u 18 minuti. Izjednačenje rezultatau 33. minuti spriječio je izvanredni Albin Krasniqi obranom udarca s bijele točke. Odmah u Tobias Jasmin Iltis zabija za vodstvo hrvatske momčadi od 2:0. Najbolji strijelac lige Mykola Sheremet (12 pogodaka) u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena (45+2) glavom nakon sjajnog izvedenog kornera od Tarika Sabica zabija za vodstvo od 3:0

I u drugom poluvremenu hrvatska momčad je bila bolja, stvarala prigode ali je mreža gostiju bila „zaključana“. No, ulaskom igrača s klupe suša pogodaka prestaje. Najprije Halid Jusić u 82. minuti povećava rezultat na 4:0, da bi Tomislav Čačić u 87. minuti postigao pogodak za konačnih 5:0.

Gosti su mogli biti zadovoljni tim rezultatom jer je po prilikama rezultat mogao biti dvostruko veći.

Sastav Blau-Weiß Heilbron: Albin Krasniqi, Emanuel Darojković, Lumbardh Beqiri, Tarik Šabić, Mario Majić, Mykola Sheremet, Zaim Subašić, Marin Idzan (C), Tobias Jasmin Iltis, Ilyas Diouani, Sebastian Schuster, Pričuve: Bojan Trkulja, Tomislav Ćaćić, Jakov Pejić, Andrej Idžan, Halid Jusić. Trener Petar Vidić

Iduću utakmicu hrvatska momčad igra u nedjelju, 15. listopada u 13 sati u gostima protiv momčadi TSV Botenheim II.