Kapetan Croatije Dario Perković / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

ODLIČAN START HRVATSKE MOMČADI IZ ZÜRICH: S dva pogotka Marka Bagarića, Croatia pregazila Benficu Zürich rezultatom 4:0

Nogometaši Croatije Zürich započeli su novo pravenstvo visokom pobjedom nad portugalskom momčadi Benfika Zürich rezultatom od 4:0.

Benfika je inače stara mušterija Croatie. Tijekom cijele utakmice hravtska momčad je dominirala i imala daleko više od igre. Nakon stalnih pritisaka na vrata Benfice, koja u prvi pola sata da je jedva i prelazila polovicu igrališta, Croatia je u 36. minuti došla u vodstvo od 1:0. Zgoditak je postigao iskusni Dario Perković. Do poluvremena je postigla još jedan zgoditak, točnije u 42. minuti kada je strijelac bio Marko Bagarić.

Kapetani Dario Perkovic i Jonny de Pinho Portela
Kapetani Dario Perković i Jonny de Pinho Portela / Foto: Fenix (I. Barišić

Zahuktali hrvatski „stroj“ nije se gasio ni u drugom dijelu utakmice. Croatia je staln napadala a Portugalci su se očajnički branili. U tome su uspjevali do 80. minute kada treći zgoditak za Croatju postiže Marko Bagarić, što je bo njegov drugi zgoditak na utakmici.

Točku na „i„ postavio je Marko Karimović u 88.minuti za konačni rezultat od 4:0.

Sastav NK Croatia ZH (3.Liga): David Suger, Davor Crnković, Dario Perković, Ivan Dukić, Ivan Knezev, Danijel Komin, Marko Bagaric, Stjepan Lastro (C), Kristijan Krstić, Ivan Zubonja, Andre Šišić. Još su igrali: Pero Zovko, Stanislav Blažanović i Mario Karimović. Trener/igrač: Stanislav Blažanović.