Rijeka, 12.11.2023.- Susret 15. kola HNL-a Rijeka - Dinamo na stadionu na Rujevici. /Foto HNA/ Miljenko KLEPAC

ODLIČAN DERBI NA RUJEVICI: Rijeka spasila bod protiv Dinama u zadnjim minutama utakmice

U derbiju 15. kola SuperSport HNL-a Rijeka i Dinamo su pred 8.108 gledatelja na Rujevici odigrali 2-2.

Dinamo je vodio 1-0 i 2-1, ali se Rijeka oba puta vratila za konačnih 2-2.

Dario Špikić je doveo Dinamo u vodstvo u 41. minuti, izjednačio je Lindon Selahi u 53. minuti, da bi Dino Perić u 81. donio hrvatskom prvaku novu prednost. Konačnih 2-2 postavio je Matej Mitrović u 88. minuti.

Bila je to odlična utakmica, puna tempa i žestine, a u pojedinim trenucima i s mnogo nervoze. Za Sergeja Jakirovića je to bio prvi dolazak na Rujevicu otkad je u kolovozu ove godine napustio Rijeku i preuzeo Dinamo, što su mu Riječani jako zamjerili. Njegovo mjesto na riječkoj klupi zauzeo je Željko Sopić, koji je u 11 susreta upisao samo jedan poraz, onaj premijerni od Dinama.

Rijeka Dinamo
Rijeka, 12.11.2023.- Susret 15. kola HNL-a Rijeka – Dinamo na stadionu na Rujevici. /Foto: HNA/ Miljenko KLEPAC

Trener “Modrih” iznenadio je ostavljanjem na klupi Perića, Ljubičića i Vidovića, dok su mjesto u udarnom sastavu izborili Mauro Perković, Sadegh Moharrami i Dario Špikić. Kod Sopićeve momčadi nije bilo većih iznenađenja, Rijeka je startala s isturenim Franjom Ivanovićem.

Gosti su imali prvu priliku, u 13. minuti je pucao Kulenović, ali je Labrović bio spreman. Minutu kasnije pucao je i Kaneko, ali bez promjene. Prvu opasnost pred Dinamovim vratima vidjeli smo u 21. minuti, sjajno je pucao Pašalić, ali preko gola. U minutama koje su slijedile tempo se smirio do 41. minute kada je Dinamo poveo.

Špikić je utrčao u kazneni prostor i dodao do Kaneka, međutim ispred Japnaca je Goda vratio loptu upravo Špikiću koji nesmetano iz blizine pogađa za 1-0. Završnicu prvog dijela obilježila je nervoza i čak pet žutih kartona.

U nastavku susret Rijeka je prva zaprijetila, u 49. minuti je pucao Janković, ali je Zagorac obranio. Lopta se odbila do Pjace koji je glavom pucao pored gola.

Četiri minute kasnije domaćin je izjednačio. Fruk je ubacio iz slobodnog udarca, lopta se odbila do Selahija koji je glavom pogodio za 1-1. U 61. minuti je Rijeka mogla okrenuti rezultat, no Pjaca ne koristi sjajnu priliku. Dvije minute kasnije Dinamo je imao sreće, Pašalić je pucao sa 20 metara, ali je pogodio svog suigrača Ivanovića.

Gosti su do nove prednosti stigli u 81. minuti. Bulat je ubacio iz kornera, Kulenović puca glavom, Labrović je obranio, ali je Perić pospremio odbijanac u mrežu. Rijeka je u završnicu jurnula po izjednačenje i uspjela je. Čabraja je u 88. minuti prošao po lijevoj strani uputivši loptu u peterac, na nju je natrčao Mitrović pogodivši za 2-2.

Sergej Jakirovic
Sergej Jakirovic, trener Dinama./Foto: Hina

Ovim rezultatom najsretniji su u Hajduku koji je pred 10.000 gledatelja na Poljudu pobijedio Varaždin sa 3-1.

Golove za Hajduk zabili su Rokas Pukštas (35), Zvonimir Šarlija (38) i Filip Krovinović (67), dok je pogodak za Varaždin zabio Filip Uremović pogodivši u 83. minuti vlastitu mrežu.

Bila je to peta uzastopna pobjeda Hajduka otkako je na klupu sjeo Miroslav Karoglan.

Uoči samog početka utakmice Poljud je dugotrajnim pljeskom izrazio podršku treneru Varaždina Mariju Kovačeviću, kojem je dijagnosticiran karcinom na dijelu plućnog krila. Unatoč bolesti, Kovačević će nastaviti voditi varaždinsku momčad.

Hajduk vodi na ljestvici sa 33 boda, Rijeka ima 28 uz susret manje, dok je Dinamo treći sa 24 boda i dva susret manje.