OD PONORA DO BODA: U dramatičnoj završnici frankfurtski Eintracht nadoknadio dva zgoditka i izvukao bod

Unatoč terenskoj nadmoći tijekom cijele utakmice, što najbolje pokazuje i posjed lopte od 63:37 posto, ali i neučinkovitosti većim dijelom utakmice, momčad Eintrachta nije uspjela u utorak uvečer upisati pobjedu protiv momčadi Freiburga na domaćem terenu u Frankfurtu.

Konačnim rezultat od 3:3 više mogu biti zadovoljni gosti koji su unatoč početnom vodstvu od 1:0 te vodstvu od 3:1 u 79. minuti, na kraju jedva uspjeli odnijeti bod iz metropole na Majni.

Nogometna drama pred praznim tribinama Commerzbank Arene započela je kada u 79 . minuti japanski reprezentativac u dresu Eintrachta Daichi Kamada smanjuje vodstvo gostiju na 2:3.

Igra domaće momčadi, koju vodi austrijski trener Adi Hütter, na sve ili ništa se isplatila svega tri minute kasnije kada Timothy Chandler izjednačuje rezultat na 3:3.

Nošeni samopouzdanjem, igrači Eintrachta pokušavali su do kraja utakmice stići i do četvrtog zgoditka kojim bi osvojili sva tri boda. No, nisu uspjeli. Freiburg se grčevito branio i na kraju uspio spasiti od poraza.

Nakon podjele bodova Eintracht zauzima 14 mjesto sa 29 bodova dok je Freiburg na sedmom mjestu sa 38 bodova.

Večer Marina Pogarčića

Mladi hrvatski stoper, 22-godišnji Marin Pongračić bio je dvostruki strijeac za Wolfsburg u 4-1 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Bayera iz Leverkusena u susretu 28. kola njemačkog nogometnog prventva.

Pongračić, koji je u siječnju stigao u Wolfsburg iz Salzburga, postigao je prvi i četvrti pogodak za svoju momčad, a oba na gotovo identičan način, snažnim udarcem glavom s pet metara nakon ubačaja Arnolda iz slobodnog udarca s desne strane. Prvi pogodak Pongračić je postigao u 43., a drugi u 75. minuti. Bili su to njegovi prvi golovi u Bundesligi u karijeri.

Drugi i treći gol za Wolfsburg postigli su Arnold (64) i Steffen (67), dok je poraz Bayera ublažio Baumgartlinger (85).

Pongračić je odigrao čitav susret, dok je Josip Brekalo igrao do 65. minute za Wolfsburg koji je šesti na ljestvici sa 42 boda, dok je Bayer peti sa 53 boda.

Ranije utakmice

Ranije u utorak je aktualni prvak Bayern napravio veliki korak ka osvajanju novog, 30. naslova, a osmog zaredom, minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod najbližeg pratitelja Borussije iz Dortmunda. Tri boda za Bayern osigurao je Joshua Kimmich sjajnim lobom sa 20-ak metara kojim je prebacio Romana Buerkija na domaćim vratima u 43. minuti. Buerki je imao dlan na lopti, ali ju nije uspio odbiti preko grede.

Susret je igran pred praznim tribinama, ali domaćini su se ipak pobrinuli za dobru atmosferu na stadionu jer su tijekom čitavog dvoboja s razglasa puštali snimljeno navijanje svojih navijača.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Bayern od 73. minute.

Vodeći Bayern sada ima 64 boda, sedam više od druge Borussije, a do kraja sezone je ostalo šest kola.

Rezultati i ljestvica

REZULTATI 28. KOLA,
Utorak:
Borussia D. - Bayern 0-1 (Kimmich 43)
Bayer - Wolfsburg 1-4 (Baumgartlinger 85 / Pongračić 43, 75, Arnold 64, Steffen 67)
Eintracht F. - Freiburg 3-3 (Andre Silva 35, Kamada 79, Chandler 82 / Grifo 28, Petersen 67, Hoeler 69)
Werder - Borussia M. 0-0