Arhivska snimka utakmice Bayera (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

OBOREN REKORD BUNDESLIGE: Eintracht potopljen u Leverkusenu – nikada u povijesti Bundeslige nije postignuto 7 golova u prvom poluvremenu

Ono što se u danas (u nedjelju popodne) dogodilo u Leverkusenu ući će u povijest njemačke Bundelige. Naime, sedam golova u prvom poluvremenu nikada dosad nije postignuto u Bundeslige. Taj rekord je sda srušen u utakmici Bayera i Eintrachta.

Nakon ranog vodstva Bayera od 2:0 (Kai Haverrtz u 2´ i Julian Brandt u 13´ te Eintrachtova smanjenja rezultata u 14´ na 2:1 preko Filipa Kostića, uslijedio je potpuni potop momčadi iz Frankfurta. Do 36. minute bilo je nevjerojatnih 6:1 (Lucas Alario u 23´ i 34´, Charles Aranguiz u 28´ i Martin Hinteregger u 36´). Na terenu je tada postojala samo jedna momčad. Eintracht sa Antom Rebićem u sastavu je bio u potpunom šoku.

Nakon prvog poluvremen utakmica je već bila odlučena. Igrači Eintrachta najviše bi tada voljeli da su mogli ostati u svlačionici. Na kraju, Eintracht može zahvaliti domaćinima na njihovom milosrđu u drugom poluvremenu kada su im mogli postići još koji zgoditak i tako ih potpuno unakažene poslati natrag u Frankfurt.

U momčadi Bayera na klupi je bio Tin Jedvaj koji nije ulazio u igru.

Pobjedom nad izravnim suparnikom za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, Bayer se bodovno izjednačio sa Eintrachtom koji ima bolju gol razliku od Bayera ali i teži raspored do kraja prvenstva.