Dogovor igrača Posavine prije utakmice / Foto: Fenix J.Mijić)

OBOREN KLUPSKI REKORD: NK Posavina Basel tek u završnici osigurala bod

NK Posavina Basel ostala neporažena i u 25. prvenstvenoj utakmici zaredom odigravši neriješeno 2:2 u gostima kod CD Espanol Basel.

CD Espanol Basel – NK Posavina Basel   2:2  (0:0)

Gledajući samo na osvojeni bod u gostima, kojim je oboren klupski rekord u broju neporaženih utakmica, neriješeni rezultat se može smatrat uspjehom. Ipak nakon ovog kola Posavina je treća na ljestvici, ali sada joj prvoplasirani bježi 4 boda i skoro je izgubila od najlošije momčadi sa kojom je igrala od povratka u 3.ligu ke negativna strana ove utakmice. Iako je nedostajalo nekoliko vrlo važnih igrača, ipak to nije izgovor što je “curilo na sve strane”.

Početak utakmice je mnogo više obećavao. U prvih 20 minuta igrači Posavine stvaraju 4. stopostotne prigode ali ih ne koriste, dijelom zbog izvrsnih obrana domaćeg golmana, dijelom zbag vlastite neefikasnosti. Nakon toga domaćini stvaraju ravnotežu na terenu i stvaraju nekoliko dobrih prigoda. Vratar Begić je u tom periodu, a i do kraja utakmice morao dati sve od sebe da bi momčad održao u igri za bodove.

Početkom drugog poluvremena opet dobar period igrača Posavine koja je trajao desetak minuta. Domaćini su se nakon toga potpuno razigrali jer su osjetili da mogu doći do bodova protiv favorizirane Posavine. I tako u 61. i 75. minuti postižu zgoditke za vodstvo od 2:0. Iako je izgledalo da je sve gotovo, Posavina pokušava svom snagom spriječiti prvi prvenstveni poraz nakon više od godine dana.

U 78. minuti Dominik Bačić se mudro upušta u dribling u šesnaestercu, vidjevši da neće moći izravno pucati, biva fauliran i sudac svira penal za Posavinu. Vratar Begić vrlo sigurno ga realizira i to je bila nada za Posavinu.

U 85. minuti nakon velike gužve u šesnaestercu domaćina lopta dolazi do mladog Antonia Mikulića na dvadesetak metara sa desne strane koji preciznim udarcem kroz mnoštvo nogu pogađa vratarovu desnu stranu. Nakon ovog izjednačenja igra se potpuno otvara i svaki napad, na obadvije strane, je mogao odlučiti utakmicu, ali niti jedna momčad ne uspijeva poentirati. Na kraju su bodovi podjeljeni, a tom podjelom Posavina može biti jako zadovoljnija.

NK Posavina: Begić, Zlatko Lujić, Zirdum, Jurakić, Alen Piljić, Ante Čičak, Žižak, Gregorević, Bačić, Lilić, Blažević. Još igrali: Miljanović, Mikulić. Trener Zoran Lujić. Strijelci: Anton Begić 78. i Antonio Mikulić 85.

Poraz seniora Posavine

Seniorska momčad NK Posavine je doživjela poraz u gostima kod FC Laufena.
FC Laufen- NK Posavina Basel  4:3 (2:2)

Sastav: Mrkonjić, Zlatko Lujić, Zirdum, Radić, Miljanović, Šibonjić, Ilijašević, Duvnjak, Grubišić, Ivan Ivanković, Blažević.
Trener Željko Mrkonjić

Seniori Posavine Basel su igrali derbi kod drugoplasiranog FC Laufen i izgubili sa jednim golom razlike. Ovim porazom je Posavina izgubila i prvo mjesto na ljestvici i sada je druga,iza FC Laufena. Iako je Posavina igrala u vrlo jakom sastavu, domaćini su došli do zaslužene pobjede. Zgoditke za Posavinu postigli su: Jozo Ilijašević (2) i Ivan Ivanković (1).