Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Anadolu)

NOVO RAZOČARENJE: Reprezentacija Njemačke poražena od Turske u prijateljskoj utakmici u Berlinu

U prijateljskom dvoboju odigranom u Berlinu nogometaši Turske su s 3-2 svladali Njemačku, domaćina Europskog prvenstva iduće godine.

Turska se nalazi u kvalifikacijskoj skupini D gdje je i Hrvatska te je već ranije osigurala direktan plasman na EURO.

Njemačka je povela već u petoj minuti golom Kai Havertza, ali sve se okrenulo na kraju prvog dijela. Prvo je u 38. minuti izjednačio Kadioglu, dok je u nadoknadi prvog dijela gol za 2-1 Turske postigao igrač Juventusa Kenan Yildiz.

Odmah na startu drugog poluvremena Njemačka je izbrisala zaostatak, u 49. minuti za 2-2 je pogodio centarfor dortmundske Borussije Fuellkrug. Na kraju su se ipak radovali Turci nakon što je jedanaesterac u 71. minuti realizirao Yusuf Sari za konačnih 3-2 gostiju.

Prijateljska utakmica:

Njemačka – Turska 2-3 (Havertz 5, Fuellkrug 49 / Kadioglu 38, Yildiz 45+2, Sari 71-11m)