Igraci Croatije nakon zadnje pobjede

Novi poraz gurno Croatiju Reutlingen u borbu za opstanak u Landesligi

Nedjeljnim porazom od 2:3 na svome igralištu pred 150 gledatelja od FC Rottenburg, nogometaši Croatije Reutlingen su pali na 13. mjesto Landeslige i predstoji im grčevita borba za ostanak u ligi. iako je Croatija povela u 20. minuti preko Talijana u hrvatskim redovima Giuseppea Pirracchioa sa 1:0, gosti su  sedam minuta kasnije izjednačili te u 44. minuti poveli sa 1:2. Hrvatska momčad je loše ušla u nastavak utakmice i u 54. min gosti dolaze do velikih 1:3. Nakon smanjenja rezultata na 2:3, kad je strijelac bio Kevin Nicolaci, Croatia je pokušavala izjednačiti ali nije išlo. Utakmica je bila tvrda i sudac je pokazao po ćetiri žuta kartona objema momčadima te jedan crveni karton u 78. min hrvatskom igraču Andreasu Kernu, čime je utakmica praktički bila odlučena.

Predsjednik Josip Micic
Predsjednik Croatije Josip Mičić

-Rottenburg je iskusna i prekaljena momčad iz gornjeg dijela ljestvice koja je znala iskoristiti sve naše slabosti i zasluženo pobijedili, rekao je predsjednik Josip Mičić. I on sam priznaje kako je dvije minute nakon smanjenja rezultata na 2:3, crveni karton Kernu uamnjio mogućnost izjednačenje jer protiv jake i iskusne momčadi gostiju s igračem manje nije bilo nikakvih izgleda.

Do kraja prvenstva su ostala još tri kola. Croati, koja zauzima 13 mjesto i ima isti broj bodova kao i 12. plasirani SV Nehren te dva boda manjeod od Holzgerlingena, još može izboriti opstanak u Landesligi.

-Dok ima i teoretskih izgleda nećemo se predati. Sljedeće dvije utakmice igramo s klubovima koji su iza nas na ljestvici, SV Mössingen i Young Boys. Naravno da bi obje utakmice morali pobjediti. Imali bismo tada 38 bodova i to bi bilo dovoljno za ostanak. S malo sportske sreće, uz kvalitet kojim raspolažemo, uvjeren sam da to možemo ostvariti. Bio bi ogroman uspjeh osati u Landesligi, rekao je predsjednik Croatije Josip Mičić.

Fenix/Bono Žepić /Foto: Ivo Lacić