Nova uvjerljiva pobjeda frankfurtske Croatije

FC Croatia Frankfurt – Frankfurter Berg    4 : 0 (2:0)

IMG_0323Novu, zasluženu, pobjedu kod kuće frankfurtska Croatia ostvarila je protiv dobre momčadi Frankfurter Berga. Bila je to dosad najzrelija ovogodišnja igra hrvatske momčadi, koju je “prisilno”, nakon ostavke trenera Darka Krole, preuzeo Danijel Konta. Poznati odvjetnik iz Frankfurta, kojemu je nogomet strastveni hobi, odlično je ukomponirao momčad te vratio samopuzdanje igrača. Igrači su to prepoznali i od uprave su već zatražili da ih Konta vodi do završetka polusezone. U slučaju daljnjih uspjeha na zelenom polju, možda uprava i igrači udobrovolje Kontu da i nadalje vodi prvu momčad, koja ima veliki potencijal. Riječ je o mladim igračima koji su školovani u ponajboljim frankfurtskim amaterskim klubovima i koji žele uspjeh sa Croatiom.

Vidjelo se to i u nedjelju popodne kad je momčad Croatie krenula silovito. Unatoč dobroj igri, nije bilo zgoditka sve do 37. min kada Marko Rimac presjeca jednu loptu od vratara i znalački zabija za 1:0. Već u idućoj minuti Andrić sa dvadesetak metara odapinje loptu iz koljena, i ona neobranjivo završava iza leđa gostujućeg vratara. Bio je to najljepši zgoditak utakmice. Napadači Berga također su imali svojih prilika ali je raspoložen bio i naš vratar Kolarić, kojemu gosti nisu uspjeli zabiti zgoditak ni nakon jedanaesterca. Gostujući napadač promašio je cijela vrata.

U nastavku utakmice, momčad Croatie je igrala zrelo i kontrolirala igru. U 80. minuti vidjeli smo novo vodstvo Croatie nakon što je Kristijan Zubac u slalomu prošao trojicu igrača te onda lako savladao vratara gostiju. Uvijek opsani vođa napada Croatie Ivan Hrskanović u 90. minuti postavlja konačan rezultat nakon dodavanja kapetana Marija Lažete.

Croatia je igrala u satavu: Kolarić, Kustura, Mihaljević, Andrić, Hrskanović, Lažeta, Faluta, Rimac, Drlje, Bračić, Zubac. Još su igrali: Šandrk od 54 min umjesto Falute, Grančić od 72.min umjesto Hrskanovića i Matić od 72. min umjesto Drlje.