Detalj s utakmice BSC - Croatia / Foto: Fenix (SIM)

NOVA ŠESTICA: Croatia Frankfurt doživjela novi poraz od 6 primljenih pogodaka, Croatia II slavila u gostima

Na gostovanju u susjednom Eschersheimu protiv starog rivala BSC SW 1919 Frankfurt, Croatia Frankfurt je nespretno doživjela novi visoki poraz primivši opet 6, a postigavši 3 zgoditka.

BSC SW 1919. FFM – FC Croatia FFM 6:3 (3:1)

Momčad BSC se ove sezone vratila u Kreisoberligu i za sada najbolje stoje na ljestvici od triju momčadi (uz Enkheim i Posavinu) koje su ušle najvišu ligu Frankfurta. Drže šesto mjesto na ljestvici i igraju ofenzivan nogomet, sa par dobrih pojedinaca, na vrlo malom i neugodnom terenu, koji je prije 2 tjedna dobio novu podlogu – umjetnu travu sa pijeskom umjesto granulata.

Slavlje igrača Croatije nakon izjednačenja na 3:3 / Foto: Fenix (SIM)

Otvaranje utakmice u prvih 5 min letargično, veliki problemi u defenzivi, naročito po desnoj strani Croatije, što je plaćeno sa dva rana pogotka u vlastitoj mreži.  Nakon taktičke, igračke izmjene uslijedila je nešto stabilnija igra hrvatske momčadi, a što je rezultiralo i pogotkom za priključak u 30. minuti kada Romić na dodavanje Duvnjaka glavom trese mrežu domaćina za 2:1.

Kratko je trajala nada, jer smo 5 minuta nakon toga obrana Croatije je napravili neopisivu grešku. Ponovno na “začaranoj” desnoj strani obrane, zadnji čovjek Croatije ide u dribling, gubi lopta i slijedi kazna za 3:1.

Drugo poluvrijeme sa novom taktikom i sa dva napadača u vrhu napada je izgledalo puno bolje na terenu i Croatija u dvije minute postiže dva pogotka za izjednačenje od 3:3.

Do kraja utakmice je bilo ostalo 25 minuta. Kada je domaćin već bio dotučen i na koljenima, uslijedila je neobjašnjiva pogreška najiskusnijeg u redovima Croatije koji neoprezno na lijevo strani uz liniju šesnaesterca faulira protivničkog igrača okrenutog leđima prema golu Croatije.

Sudac je jedva dočekao svirati jedanaesterac za domaćine koji tada dolaze u vodstvo od 4:3.

Uslijedila je potom jedna kazna od 10 minuta igraču domaćina. U sljedećem napadu Croatia dolazi u situaciju jedan na jedan sa protivničkim vratarom kojeg se dribla i prolazi, ali se zatim sa 12 metara malo iskosa promašuje prazan gol domaćina.

Nedugo nakon toga i Croatija dobiva 10 minuta kazne nakon apsolutno nepotrebnog prekršaja. Slijedi onda još jedna kazna igraču Croatije od 10 minuta zbog prigovora. Zadnjih 10 minuta Croatia igra s jednim igračem manje i protivnik iz kontranapada postiže još dva pogotka.

Sve u svemu, moglo se i moralo u ovoj utakmici ako ništa, bar bod uzeti, i prekinuti negativni niz..

Sastav: Pejaković, Ladan ( od 15. Lakić), Bešlić (C),Romić, Raemer, Knezović, Jonjić (od 70. Gamulin), Ćorić, Propadalo, Štrljić, Duvnjak.

Pogotci: 1:0 u 2.min Büge, 2:0 u 11.min. Abdessadki (11.m), 2:1 u 30.min. Romić, 3:1 u 36. min. Jennaoui, 3:2 u 63.min. Romić, 3:3 u 65. Štrljić, 4:3 u 66.min. Abdessadki (11. m) 5:3 u 88. min Abdessadki, 6:3 u 90+2. min Abdessadki.

Sljedeću utakmicu prva momčad Croatije igra na svom igralištu u Heddernheimu u 15 sati protiv izravnog konkurenta FC Gudesding.

Detalj s utakmice BSC – Croatia / Foto: Fenix (SIM)

Pobjeda druge momčadi Croatije

Druga momčad Croatije je u nedjelju igrala protiv VFR Bockenheima u gostima i upisala visoku 4:1 pobjedu

VFR Bockenheim II – FC Croatia FFM II 1:4 (0:1)

Nakon mentalnog pražnjenja protiv Blau Gelb i tijesnog poraza u četvrtak, bilo je iznimno teško dići momčad za nedjeljnu utakmicu. Protivnik se nalazi u sredinu ljestvice i nije bio bezazlen, Na sreću, Croatia brzo, već u 4. minuti dolazi u vodstvo zgoditkom Josipa Puljića (starijeg), dok mlađi Josip Puljić početkom drugog poluvremena, točnije u 54. minuti postiže pogodak za 2:0 vodstvo Croatije

Adrian Katić u 61. minuti postiže svoj prvijenac u dresu Croatije za vodstvo od 3:0. Samo dvije minute kasnije, Katić se ponovno upisuje u strijelce, samo ovaj put nažalost u vlastitu mrežu. Konačan rezultat od 1:4 postiže Daniel Soldo u 88. minuti.

Bila je to sigurna pobjeda Croatije u gostima i povratak na pobjedničku stazu.

U nedjelju Croatia II igra u 13 sati u Heddernheimu protiv, ni više ni manje, nego Dynamo, ali ne Dinama iz Zagreba nego protiv neugodna mlada momčadi iz Frankfurta koja se nalazi odmah iza Croatije na 6. mjestu na ljestvici KLC Frankfurt Gr. 1

-Očekujemo jednu vrlo zanimljivu utakmicu. Pozivamo sve navijače Croatije i sve ljubitelje nogometa s područja Frankfurta i šire da dođu pogledati obje utakmice dvaju momčadi Croatije. Druga momčad Croatije još uvijek nije odustala od krajnjeg cilja, a to je ulazak u viši rang natjecanja, poručuju iz Croatije.

Sastav Croatije II Frankfurt: Novokmet, Periša, Katić, Lovreković, Josip Puljić, Bošnjak, Josip Pulji (stariji), Brešić (od 55. Drlje), Vučković (od 66.  Ivanković), Kralj, Soldo. Prvi nastup za Croatiju je imao Dominik Tolušić koji je u 78. minuti zamijenio ozlijeđenog Miru Drlju.