DFB Pokal (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NOVA SENZACIJA U KUPU: Trećeligaš iz Saarbrückena nakon Bayerna i Eintrachta izbacio i Borussiju iz Mönchengladbacha

Nogometaši Saarbrückena, koji inače nastupaju u trećoj njemačkoj ligi, napravili su novu senzaciju u tamošnjem DFB Pokalu, u četvrtfinalu su na domaćem terenu svladali Borussiju iz Mönchengladbacha 2-1.

Prije plasmana u polufinale i nove velike pobjede, Saarbrücken, trenutačno deveta momčadi treće lige, pobijedila je Bayern u drugom kolu te Eintracht iz Frankfurta u osmini finala.

Uvodna dva pogotka na ovom četvrtfinalu postignuta su na samom početku susreta. U osmoj minuti gosti su poveli golom Hacka, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Naifi. Golova potom nije bilo sve do 93. minute, a tada je sijevnuo domaći kontranapad te je Bruenke zabio za 2-1 i veliko slavlje domaćeg sastava i navijača.

Ranije su polufinale izborili Bayer iz Leverkusena, uvjerljivo vodeća momčad Bundeslige ove sezone te dva drugoligaška kluba, Kaiserslautern i Fortuna iz Düsseldrofa.

U polufinalu, također u jednoj utakmici Bayer će dočekati Fortunu 3. travnja, dok će Saarbrücken gostovati kod Kaiserslauterna 2. travnja.