Niko Kovač/Foto: Facebook ASM

NOVA POBJEDA KOVAČA: Nogometaši Monaca ostvarili i četvrtu uzastopnu pobjedu

Nogometaši Monaca, koje vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu nakon što su u susretu 12. kola Le Championnata pobijedili Nimes sa 3-0.

Golove za momčad iz Kneževine zabili su Diop (19), Martins (75) i Volland (77), a gosti su od 69. minute igrali bez isključenog Lucasa Deauxa.

Identičnu pobjedu ostvario je i Lyon protiv Reimsa. Junak pobjede “lavova” bio je Karl Toko Ekambi koji je postigao prvi, a potom asistirao za iduća dva gola domaćina.

Kamerunski napadač je zabio za 1-0 u 22. minuti, u 49. je asistirao Bruni Guimaraesu za 2-0. da bi Moussa Dembele na Ekambijevo dodavanje u 66. minuti zabio za konačnih 3-0.

Lyonov put prema pobjedi olakšalo je isključenje Moreta Cassame u 32. minuti.

Angers je na gostovanju pobijedio Lens sa 3-1, a Mateo Pavlović nije nastupio za goste.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Nica – Dijon, te St-Etienne – Lille.

Na ljestvici vodi PSG sa 25 bodova, Lyon je skočio na drugo mjesto sa 23 boda, koliko imaj i Montpellier, te Monaco.

Lille je peti, a večerašnjom pobjedom protiv St Etiennea dostigao bi lidera PSG.