Nova pobjeda Croatie Griesheim za uspješan kraj sezone

Pobjedom od 2-1 u posljednjem 34. kolu protiv Germanie Eberstadt, nogometaši Croatie Griesheim oprostili su se od svojih navijača.

A da hrvatska momčad iz Griesheima nije spavala zimski san, nego da je igrala kao u posljednje četiri utakmice u kojima je bilježila pobjedu za pobjedom, sigurno bi položaj na tablici Kreislige A Darmstadt bio puno viši. Ovako se ipak ni 10 mjesto na ljestvici ne čini lošim.

U nedjeljnom susretu, od samog početka, težili su nogometaši Croatie Griesheim otvorenoj igri ne respektirajući previše agresivne domaćine, niti prevruće vrijeme koje je na trenutke bilo uistinu nesnosno, a možemo slobodno reći i nedovoljno dobrog suca susreta, koji je dopustio da se utakmica pretvori u festival grubosti u kojem su hrvatski nogometaši izvlačili deblji kraj.

A u 17. minuti imala je Croatia Griesheim vodstvo od 1-0. Izveli su nogometaši Croatie jedan dugi napad u kojem je do jedne odbijene lopte došao Daniel Perić, koji sa nekakvih 25 metara tuče prema golu te prebacuje istrčalog vratara Germanie za vodstvo svoje momčadi.

Igrala se 22. minuta kada su nogometaši Croatie Griesheim izborili jedan ubačaj rukom s aut-linije. Ubačenu loptu glavom je na drugu stativu prebacio Jasmin Smajović gdje se nalazio spretni Filip Draženović, koji pogađa mrežu za 2-0.

U 28. minuti jedan dugi napad Croatie Griesheim prekinuli su nogometaši Germanie Eberstadt koji brzim kontranapadom smanjuju rezultat na 2-1.

U drugom dijelu nismo vidjeli previše šansi, iako je momčad iz Eberstadta pokazivala ambiciju za promjenom rezultata, a hrvatska momčad je uspješno čuvala svoja vrata. A kada ambicija nije podržana kvalitetom, dolazi do nepotrebnih grubosti. Tako da smo do kraja imali priliku gledati festival grubosti kojem sudac susreta nije znao stati na kraj. Na koncu su nogometaši Croatie Griesheim uspjeli sačuvati ostvareno vodstvo i odnijeti u Griesheim nova tri gostujuća boda.

SV Croatia Griesheim: Omrčanin, Vujica, Pupić, Mlakić, Kocić, Altuna, Blessing, Draženović, Smajović, Andrijević, Perić. Klupa(Nothnagel, Banović, Nazari)