Šime Vrsaljko / Foto: Hina

NOVA OZLJEDA: Šime Vrsaljko slomio jagodičnu kost

Hrvatski branič Šime Vrsaljko slomio je jagodičnu kost tijekom utakmice Atletico Madrida u Portu pa će biti podvrgnut operacijskom zahvatu, objavio je  španjolski klub u srijedu.

“Vrsaljko ima frakturu jagodične kosti pokazao je pregled nakon povratka iz Porta pa će zbog ozljede biti podvrgnut operacijskom zahvatu”, izvijestio je Atletico, no nije objavio kada bi se igrač mogao vratiti na teren.

Atleticov trener Diego Simeone, čija je momčad pobjedom od 3-1 u Portu izborila osminu finala Lige prvaka, rekao je kako je zadovoljan nastupom hrvatskog desnog beka jer je “ispunio sve što se od njega tražilo u toj utakmici”.

“Jako sam zadovoljan zbog njega. Igrao je čitavo drugo poluvrijeme udarenog lica, nadamo se da mu nije ništa,” izjavio je Simeone na konferenciji za medije u Portu.

Simeone je u ključnoj utakmici u Portu odlučio poslati na teren Vrsaljka premda mu je u posljednje dvije prvenstvene utakmice dao svega 19 minuta. Vrsaljko je utakmicu počeo na mjestu desnog stopera u zadnjoj liniji s tri igrača, a tijekom dvoboja je primio udarac u lice. Odigrao je svih 90 minuta u trijumfu na “Stadionu zmaja” pa emotivno poletio u zagrljaj Simeoneu.

“Kada se razgovara s grupom, i objasni svakom igraču da je važan, stvari ispadnu dobro”, rekao je Simeone. “Uvijek dođe dan kada zaigra i onaj koji najmanje igra, a ovaj put je došao red na njega (Vrsaljka). Njega smo tijekom priprema, uoči sezone, isprobavali u nekim utakmicama na stoperskoj poziciji, na desnoj strani (u liniji s tri igrača), te ne sumnjam da ondje može odigrati dobro zbog svoje brzine i dobrog dodavanja lopte”, dodao je.

Novine Marca izvijestile su kako je 29-godišnji Vrsaljko “perfektno odgovorio na zahtjev koji je pred njega bio postavljen, unatoč nedostatku minuta provedenih na terenu i tome što je igrao izvan svoje prirodne pozicije”.

Vrsaljko je u zadnjoj liniji igrao uz Kondogbiju i Hermosa.

Hrvatski branič je uz srpskog napadača Ivana Šaponjića, koji je još uvijek bez odigrane utakmice, nogometaš crveno-bijelih s najmanje odigranih minuta ove sezone. Utakmica u Portu bila je prva u kojoj je proveo svih 90 minuta na travnjaku. Dosad je odigrao 331 minutu tijekom devet susreta.

Prvi desni bek Kieran Trippier ozlijedio je rame 20. studenog čime se otvorila prilika za Vrsaljka. Nakon što je odigrao dvije utakmice u prvoj postavi, Simeone ga je posjeo na klupu pa na njegovu poziciju stavio veznog Marcosa Llorentea u zadnje dvije prvenstvene utakmice. Ali nakon što su se ozlijedili i stoperi Gimenez, Felipe i Savić odlučio je dati priliku Vrsaljku u Portugalu.

Zadraninu je u veljači 2019. bilo operirano koljeno, nakon čega je imao zdravstvenih problema zbog čega je u više navrata izbivao iz momčadi. Prošlo ljeto je odlučio ostati u Madridu i boriti se za mjesto u momčadi s kojom ga ugovor veže do 30. lipnja.

Atletico Madridu, aktualnom prvaku Španjolske, utakmica u Portu je bila presudna za prolazak u osminu finala Lige prvaka, ali i kako bi se vratio uzdrmano samopouzdanje nakon subotnjeg prvenstvenog domaćeg poraza 1-2 od Mallorce.

Atletico iduću nedjelju gostuje kod gradskog rivala Real Madrida, vodeće momčadi prvenstva, za kojim zaostaje 10 bodova uz odigranu utakmicu manje.