Goran Mulac u napadu (plavi dres)

Nogometni triler u Bickenbachu: Puno promašaja i nesmotrenost zadnje linije koštale Croatiju Griesheim bodova

Malo je reći kako je Croatia Greisheim ove nedjelje na gostovanju u Bickenbachu kod SKG Bickenbach zaslužila odnijeti barem bod, prije svega jer je bila bolji takmac. No kada se ne iskoriste brojne prilike, kada se ne realizira kazneni udarac u 83. minuti kod rezultata 3-2, onda je pošteno priznati vlastite slabosti i protivniku čestitati na pobjedi.

Konačan rezultat 3-2 mogao je biti i lošiji za Croatiju Griesheim da vrata hrvatske momčadi ne čuva sjajni mladi vratar Marcel Petrinec koji je u prvom dijelu obranio siguran gol kada se našao jedan na jedan s napadačem Bickenbacha, a u drugom dijelu je obranio kazneni udarac u 90. minuti.

Još se jednom potvrdilo staro nogometno pravilo da kada ne realiziraš vlastite prilike protivnik svoje sigurno realizira. Croatia Griesheim danas nije znala materijalizirati terensku nadmoć i veći posjed lopte pa je SKG Bickenbach tijekom prvog poluvremena iskoristio dvije greške igrača Croatie Griesheim i odveo utamicu u željenom smjeru: prvo je u 21. minuti došlo do nesporazuma zadnje linije i vratara Petrinca što koristi jedan igrač Bickenbacha i pogađa bliži kut hrvatskog vratara za vodstvo 1-0.

U 37. minuti vezni igrači Bickenbacha izigrali su kompletnu obranu Croatie Griesheim a napadaču nije bio problem realizirati situaciju jedan na jedan za 2-0.

Smanjila je Croatia Griesheim vodstvo Bickenbacha u 43. minuti na 2-1 kada je Saša Mlakić iznudio slobodni udarac. Slobodan udarac je izveo Daniel Perić koji pronalazi kapetana Damira Pupića koji spretno pogađa mrežu domaćih.

I kada se činilo kako će hrvatska napadačka osovina Marin Ćosić – Daniel Perić konačno matirati vratara Bickenbacha, jedna nesmotrenost posljednje linije Croatie Grieshiem omogućila je napadaču Bickenbacha realizaciju za 3-1.

Jedan prodor po desnoj strani u 73. minuti braniča Croatije Griesheim Josipa Vujice te precizan udarac u suprotni kut za smanjenje rezultata na 3-2 najavilo je zanimljivu završnicu.

Igrala se 83. minuta kada je Jure Markota prošao sam nekakvih 20-ak metara, izbacio par igrača Bickenbacha iz igre, te uposlio Denisa Tomića u šesnaestercu koji tuče po golu a loptu rukom nepropisno zaustavlja jedan igrač domaćih. Zbog nepropisnog igranja rukom igrač Bickenbacha dobio je crveni karton. Najstrožu kaznu izveo je Jure Markota ali slab udarac obranio je golman Kevin Lang.

Sudac susreta posljednje minute igre učinio je krajnje zanimljivim budući je u dvije minute svirao dva kaznena udarca za momčad Bickenbacha koja nisu realizirana. Prvi udarac završio je na gredi Petrinčeva gola, a drugi udarac je mladi hrvatski vratar efektno zaustavio.

SV Croatia Griesheim: Marcel Petrinec, Josip Vujica, Mohamed Altuna, Damir Pupić, Jure Markota, Branislav Bikić, Goran Mulac, Saša Mlakić, Manuel Nothnagel, Daniel Perić, Marin Ćosić. Klupa(Denis Tomić, Danny Nothnagel, Dorjan Durić, Nikola Jovanović)