Pobjeda Croatije uz dva zgoditka Mira Drlje / Foto: Fenix

NOGOMETNA DRAMA U FRANKFURTU Croatia ispustila vodstvo od 3:0, na kraju izgubili sa 4:3

FC Croatia Frankfurt – FC 09 Oberstedten 3:4 (2:0)

U drugoj utakmici Wintercupa u Frankfurt Heddernheimu momčad Croatije Frankfurt je poput hrvatskih rukometaša protiv Slovenije na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj ispustila sigurno vodstvo od 3:0 koje je imala do 52. minute.

Nakon odlične igre i dvaju pogodaka Lažete u 6. i 18. minuti Croatia je u prvom poluvremenu stvorila još nekoliko stopostotnih prilika da je pravo čudo kako je rezultat poluvremena ostao samo 2:0 za Croatiju.

Nastavak utakmice nije naslućivao pravu nogometni dramu koja će se dogoditi nakon Rimčeva zgoditka u 50. minuti za visoko 3:0 vodstvo Croatije protiv momčadi Oberstedten, koja igra u dvije klase višoj ligi.

Opuštenost i izmjene koje su uslijedile, koštale su hrvatsku momčad dva brza i jeftina zgoditka u 52. i 54. minuti. Razdrmana obrana Croatije u 79. minuti primila je još jedan zgoditak za izjednačenje rezultata na 3:3. No, i taj rezultat je vodio Croatiju u finale Wintercupa jer su imali bolju gol razliku iz od Oberstedta iz prethodnih utakmica.

A onda se događa isti onaj film koji su hrvatski navijači već vidjeli u rukometnoj utakmici Hrvatske i Slovenije. Croatija je u zadnjoj minuti produžetka, tek koju sekundu prija kraje utakmice, primila zgoditak i propustila finala.

Umjesto finala, Croatia će u nedjelju u 13,00 sati igrati za treće mjesto protiv momčadi SKG Bad Homburg.