nogomet
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: HINA

NOGOMET: Pobjede Udinesea, Fiorentine, Torina i Sampdorije

Nogometaši Udinesea, Fiorentine, Torina i Sampdorije upsali su pobjede u nedjeljnim susretima 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Sampdoria je deklasirala Bresciju sa 5-1, Udinese je bio uvjerljiv protiv Sassuolo sa 3-0, dok su Fiorentina i Torino sa po 1-0 slavili protiv SPAL-a i Bologne.

Sampdorija je osvojila važne bodove protiv jednog od izravnih suparnika za prvoligaški spas. Gosti su poveli u 12. minuti golom Jhona Chancellora, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat s pet golova u nizu. Strijelci su bili Karol Linetty (34), Jakub Jankto (45+3), Fabio Quagliarella (69-11m, 90+2) i Gianluca Caprari (77). Bila je to tek druga Sampina pobjeda u zadnjih šest kola.

Udinese je porazio Sassuolo sa 3-0 upisavši treću pobjedu u nizu. Golove su zabili Stefano Okaka (14), Ken Sema (68) i Rodrigo De Paul (90).

Fiorentina je golom Germana Pezzelle u 82. minuti slomila SPAL, prekinuvši niz od četiri kola bez pobjede. Milan Badelj nije nastupio za ‘viole’, baš kao niti Karlo Letica kod gostiju.

Identičnim rezultatom je Torino pobijedio Bolognu, a gol odluke zabio je Alex Berenguer u 11. minuti. Bologna je u posljednjih pola sata imala dvije sjajne prilike za izjednačenje, no obje je zapucao Rodrigo Palacio.

Večeras se još sastaju Verona – Genoa, te Roma – Juventus, a u ponedjeljak kolo zatvaraju Parma i Lecce.

Na ljestvici vodi Inter sa 46 bodova, Juventus ima bod manje, ali i susret manje, a na trećem mjestu je Lazio sa 42 boda.