Momčad Herceg Bosne Tirol na EP u Čatežu ob Savi / Foro: Fenix Magazin

NK Herceg Bosna Tirol iz Innsbrucka odigrala prve dvije utamice u Ligi prvaka u slovenskom Čatžu ob Savi

Prvog dana prvenstva malonogometne Lige prvaka, koja se ovog tjedna igra u slovenskom Čatežu ob Savi i na kojem nastupaju 64 najbolje europske momčadi, igrači Herceg Bosne iz Tirola koji nastupaju kao predstavnici Austrije, upisali su u dvije utakmice dva poraza. U prvoj utakmici protiv mađarskog Aramisa, Herceg Bosna Tirol je izgubila sa 6:1 dok je drugu utakmicu protiv češkog Atletico Mosta izgubila sa 5:0.

-Moramo  priznat da su naši protivnici bili vrlo jaki. Aramis je pobjednik Lige prvaka 2016. godine a Atletico Most je 4. u češkoj prvoj malonogometnoj ligi, izjavio je za Fenix Magazin predsjednik Herceg Bosna Tirol Tobijas Bobaš.

Prva utakmica protiv Aramis SE, hrvatska momčad iz Austrije je vrlo dobro počela ali zbog jednog previda u 6. minuti gube loptu i primaju gol. Odgovor je odmah uslijedio i u istoj minuti Hrvati izjednačuju rezultat na 1:1.

U nastavku utakmice, na samom početku drugog poluvremena Herceg Bosna Tirol prima gol. Ne uspijevaju se brzo vratiti  i od tada kola kreću nizbrdo. Posljednjih  7-8 minuta igrači su izgubili snagu jer su igrači AramisSE punih 40 min (2x20min) držao hrvatske igrače pod pressingom i na kraju je bilo 6:1.

Druga utakmica protiv Atletico Most bila je vrlo teška. Hrvati su se srcem borili, izgarali na terenu pokušavajući drugačijom taktikom nego u prvoj utakmici zatresti mrežu protivnika. Ali nažalost im nije uspjelo. Momčad Atletico Mosta je bila jači i na kraju zasluženo slavila s 5:0.

Za Herceg Bosnu Tirol nastupili su: Mateo Raić, Marijan Bilić, Marin Raić, Lukas Raić, Mihael Stojak, Luka Mandić, Ivan Mandić, Martin Piljanović i Marin Sabljić. Trener Slaviša Stojak.

Herceg Bosna Tirol danas u 16 sati igra svoju zadnju utakmicu u skupini protiv  momčadi MNK Art-Metali Junajted iz Hrvatske, koja je osvojili 3. mjesto u hrvatskom malonogometnom kupu.

Hrvati iz Tirola dat će sve od sebe ne bi li pobijedili svoje sunarodnjake koji brane boje Hrvatske te se tako vratili u Innsbruck sa 3 boda.