NK Hajduk Zürich nesportski napušta 4. Ligu

FC Centro Lusitano ZH – NK Hajduk 2:2 (Prekid u 44. min)

Iako utakmica nije ništa odlučivala NK Hajduk je odlično ušao u igru i već u prvoj minuti “bili” dolaze do vodstva pogotkom Pere Gavrana. Hajduk je igrao otvoreno i napadački i sama sreća je spasila domaćina da nije bilo više pogodaka. Na terenu nije se moglo prepoznati tko je drugoplasirana momčad, a tko momčad koja ispada iz lige, jer je izgledalo upravo obrnuto po prikazanoj igri i prilikama.

Iz jednog ubačaja iz kuta domaćin iznuđuje udarac sa bijele točke, koji domaćin uspješno realizira za izjednačenje. Igrač Hajduka Šime Gazilj je dobio žuti karton, a nedugo zatim i drugi žuti što je automatski crveni karton i napušta teren te je Hjaduk morao nastaviti utakmicu sa igračem manje. Bili se nisu dali omesti i napadi na protivnička vrata ne jenjavaju, a u 30. minuti Mario Papić dovodi Hajduk do novog vodstva.

I kada se očekivalo da će se prvo poluvrijeme mirno završiti sa prednosti Hajduka, pred sami kraj poluvremena sa 40. metara domaći igrač puca po vratima i pogađa pod samu prečku za izjednačenje. Sve se odvijalo vrlo brzo, domaćin pogađa i slavi pogodak, a jedan igrač domaćih simulira ozlijedu. Igrač Hajduka Osmani pokušava ga podići, ali mu prilazi drugi igrač domaćih i odguriva Osmanija. Igrač Hajduka vraća se prema njemu i udara ga u leđa.

Tu nastaje velika gužva i metež, jer u igralište ulaze i navijači a sudac vidjevši da je situacija eskalirala u 44. minuti svira prekid utakmice. Klubove sada očekuje kazna od saveza, koja sigurno neće biti blaga, a to je za NK Hajduk još jedan dodatni udarac, jer natjecanje nastavljaju iz najniže 5. lige u Švicarskoj.

Velika šteta po Hajduk je da se utakmica i prvenstvo tako završilo, jer utakmica nije imala nikakvu važnost pa se ne može shvatiti tolika nervoza i agresivnost kod igrača obje momčadi.

NK Hajduk toga dana nije zadesila samo ta nesreća, naime glavni trener Igor Klasan imao je prometnu nezgodu na putu do utakmice, koju je sam prouzročio a u kojoj je sudjelovalo više vozila, ali je zabilježena samo materijalna šteta, tako da trener NK Hajduka nije mogao prisustvovati utakmici.

NK Hajduk ZH: I. Klasić, D. Babić, I. Osmani, D. Petričević, L. Šarić, M. Šuta, P. Gavran, M. Papić, M. Gazilj, D. Kafadar, Š. Gazilj. Pričuve: M. Margarin, B. Mašić.
Trener: Siniša Kovačević