NK Croatia Zürich ‘razbila’ FC Blue Stars: Lapenda s tri pogotka deklasirao protivnika

FC Blue Stars – NK Croatia 1:5 (0:4)

Već treću utakmicu za redom NK Croatia Zürich rješava u svoju korist i to s visokim rezultatom, ali ova pobjeda je bila još značajnija za momčad i klub uopće jer je NK Croatia pobjegla od linije za ispadanje iz lige te se trenutno nalazi na 8.,  donekle sigurnom mjestu. Croatia je dobro počela i u 9. minuti je već zatresla mrežu vrataru domaćih što je obradovalo rijetke navijače NK Croatia toga kišnog jutra. U 33. minuti Lapenda je ponovno bio na pravom mjestu i trese po drugi puta mrežu u nešto više od pola sata igre. U nervozi domaćin stvara nepotreban prekršaj i sudac pokazuje naravno na udarac s bijele točke što kapetan Croatie Blažanović pretvara u pogodak za 0:3. Luka Lapenda u 38. minuti zabija i svoj treći pogodak i time gotovo rješava utakmicu.

U drugom poluvremenu protivnik pokušava ugroziti vrata Frane Dukića koji majstorski brani nekoliko teških udaraca prema vratima i spašava mrežu. Peti pogodak za Croatiu postigao je Marko Prskalo koji je napravio slalom vožnju s loptom između obrambenih igrača Blue Starsa i zatresao mrežu za veliko vodstvo. Domaćin nekoliko minuta kasnije zabija svoj počasni pogodak ali je na tome i ostalo. Utakmica je mirno privedena kraju i NK Croatia je mogla upisati svoju treću uzastopnu pobjedu.

Sljedeća utakmica igra se u gostima 16.05.17 u 19:30 sati, NK Croatia gostuje kod trećeplasiranog FC Uniteda i vjerojatno će NK Croatia biti tvrd orah no budući da Croatia odlično igra zadnjih nekoliko utakmica protivnik bi se trebao dobro pripremiti.

Sastav NK Croatia: F. Dukić, D. Crnković, A. Jukić, D. Dežić, S. Blažanović (C), I. Dukić, S. Laštro, A. Prcela, D. Komin, M. Prskalo, L. Lapenda. Još su igrali: M. Jelečević, M. Vundač, M. Stjepanović i Dario Perković. Trener: R. Čurić. Pogotke za Croatiu su postigli: 09′ Luka Lapenda, 33′ Luka Lapenda, 35′ Stanislav Blažanović (jedanaesterac), 38′ Luka Lapenda, 61′ Marko Prskalo.