NK Croatia Zürich izgubila na otvaranju prvenstva

Pomicanje sata unaprijed, kišvito vrijeme utjecali su na loš start Croatije Zürich u proljetnom dijelu prvenstva. Samo što je lopta krenula sa centra igrači Kosova su u tri dodavanja izbacili obranu Croatije Zürich i postigli pogodak za 1-0. Rano primljen gol unio je dodatno nervozu među igrače Croatije, pa su dugim loptama preskakali igru i pokušavali nadskočit obranu Kosova, no taka igra nije dala ploda. U 23. minuti je Ivan Dukić, zbog jednog grubog starta, dobio drugi žuti karton te je morao napustiti teren. Do kraja poluvremena pokušala je Croatija Zürich borbenošću nadomjestiti manjak igrača, ali nije bilo uspjeha.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom ritmu kao i prvo. Igrala se 47. minuta kada je Jukić srušio jednog igrača Kosova u šesnaestercu, a sudac je dosudio najstrožu kaznu. Nakon izvođenja kaznenog udarca Kosovo je povelo 2-0. Daljnji tijek utakmice obilježila je borbenost obaju momčadi, ali i veliki respekt. U 68. minuti nakon jednog prekršaja nad Danijelom Kominom sudac je dosudio nastrožu kaznu za Croatiju Zürich. Sigurni realizator za 2-1 je bio Stanislav Blažanović. U nastavku utakmice u igru je još ušao Stjepan Laštro, Croatija Zürich je tražila izjednačujući pogodak ali nije uspjela probiti obranu Kosova.

Otvoreniju igru Croatije Zürich jednim brzim kontranapadom kaznila je momčad Kosova te povećala rezultat na 3-1. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Trener Čurić nije bio raspoložen za izjave, samo je kratko rekao «idemo dalje», dok je asistent Perak rekao kako je uvjeren da će biti bolje.