NK Croatia Karlsruhe uvjerljivom pobjedom izborila nastup u B Kreisklassi

Podsavez Badischer Fußball Verband BFV
Mittelbaden Karlsruhe
Finale doigravanja za ulazak u B Kreisklassu
FC West II – NK Croatia Karlsruhe 1:4

Nakon što je prošlog utorka finale doigravanja za B Kreisklassu koje se igralo na neutralnom terenu u Grötzingenu prekinuto u drugom poluvremenu pri rezultatu 0:0  zbog nevremena i obilne kiše, prema dogovoru NK Croatije Karlsruhe i FC Westa II, utakmica je odgođena za nedjelju u 11 sati. Igralo se tako na igralištu Westa II, a prema nekim čak i u preranom terminu.

Torta / Foto: Alen Vukelić

Iako se očekivalo da će zbog domaćeg igrališta i publike FC West biti u boljoj poziciji, pokazalo se kako i Croatiji odgovora to igralište jer je uvjerljivo pobijedila sa 4:1, a i prethodno je na istom igralištu slavila protiv FvB Grötzingena. Okupilo se oko 250 gledatelja po sparnom vremenu.

Croatia je odmah pokazala da želi sezonu uspješno završiti. Tako je već u 3. minuti Mišel Pocrnja vidio da  suparnički vratar stoji daleko od svoje mreže te je to iskoristio za rano vodstvo.

Samo četiri minute kasnije FC West II je izjednačio nakon nesporazuma Croatijinih obrambenih igrača i vratara Oravca. No, to nije poremtilo hrvatske igrače koji su i dalje vršili pritisak i tako u devetoj minuti Ivan Bandić sa bijele točke pogađa za 2:1 . Dakle tri gola pala su u svega 9 minuta te se nslučivala golijada.

Do kraja prvog poluvremena Croatia je i dalje odlično kombinirala ali s druge strane bio je izvrstan vratar te je spasio nekoliko puta svoju mrežu.

Antun Kralj, jedan od sponzora / Foto: Alen Vukelić

U drugom poluvremenu Croatia je pojačala ritam igre pa se FC West nije mogao više oduprijeti. Vidjelo se da Croatia želi taj treći gol kako bi bila sigurnija do kraja.

Ivan Bandić u 76. minuti preuzeo je inicijativu te iz drugog plana sa nekih 20 metara opalio po golu za 3:1.
U tom trenutku igrači i pričuve s klupe poskakali su jedan na drugog na travnjaku pa su mnogi pomislili kako će sudac morati reagirati radi odugovlačenja igre.

A onda, u 80. minuti nastao je pravi šok. Tomislav Maras izbio je sam pred suparničkog vratara koji ga brutalno ruši izvan kaznenog prostora metara. Maras je ostao ležati na travnjaku te se držao za bolnu nogu. Vratar je dobio crveni karton, a nastalo je i dvominutno natezanje igrača sa obje strane. Kako bi ih smirio sudac je podijelio dva crvena kartona za suparnike te jedan za igrača Croatije.

FC West potom je zamijenio vratara, a Tomislav Maras u 90. minuti pogotkom je stavio točku na I.

Croatia je nakon devet godina, a drugi put u povijesti kluba, izborila nastup u B Kreisklassu. Veselju nije bilo kraja, a slavlje nije omeo čak niti jaki pljusak koji onda počeo. Croatia je zatim nastavila slavlje na svom igralištu ispod šatora gdje je pripremila gledanje utakmice Hrvatska – Turska za svoje sve navijače i ostale simpatizere kluba…

Uprava kluba zahvalila se svim svojim sponzorima, članovima volonterima i navijačima kluba koji su ih podržavali u ovoj fanatastičnoj sezoni te igračima koji su napravili veliki podvig budući da nikome nije ni na kraj pameti bila pomisao na ulazak u rang viši.

Sastav Croatije: Nenad Oravec, Krešimir Mirosavljević, Slaven Križanić, Hrvoje Jurleta, Rafo Tomić, Mišel Pocrnja, Teo Omić, Ivica Brkljača, Ivan Bandić, Ante Galić, Tomislav Maras.

Pričuve: Marko Kralj, Richard Pfannendörfer, Ivan Matešić, Michael Brecht, Vanja Golubić