NK Croatia Bietigheim pobjedom na četvrto mjesto

NK Croatia Bietigheim-Sönmez Spor Bietigheim 6:0 (4:0)

S0970491 Kreisliga B-Enz/Murr Grupa 6; Igralište: Bietigheim-Metterzimmern, Gledatelja: 200, Strijelci za Croatiu:  Nađ 2, Sabljo, Steiner, Galović i Lamnek po 1. NK Croatia Bietigheim:  Letterielo, Yilmaz, Vritschan, Sabljo, Khan (Senjć 46), Galović, Nadj (Morina 65), Dlabal, Lamnek, Steiner (Niewrzol 65), Harnasz

Susret gradskih rivala odigran je pred dvijestotinjak gledatelja koji su imali prilike uživati u lijepim akcijama hrvatskih nogometaša. Protivnik, koji sa hrvatskim klubom koristi isto igralište, nije više onaj koji je u prošlosti zadavao mnogo muke našim igracima, te je tako hrvatska momčad ovoga puta odradila svoj posao u znaku lakšeg treninga.S0780395

Hrvatska katolička misija također je izišla u susret nogometašima, koja je otkazala nedjeljnu svetu misu, te tako na igralištu uz Metter zajednički sa nogometašima  proslavila zadnji dan na domaćem terenu i usješan završetak sezone. Igra je zapravo imala miran i prijateljski ton sa obje strane. Kockasti su od samog početka kao i tokom čitave sezone dominirali terenom, a na prvi  gol se čekalo samo pet minuta, kada je Sabljo lijepim udarcem iz slobodnog udarca pogodio same rašlje.S0870439

U 35. min. Galović se upisuje u strijelce lijepo poslužen od Steinera. Strijelci  su još redom bili. Nadj, Steiner, pa opet Nadj, da bi u 56. minuti Lamnek lijeopm solo akcijom kroz čitavu protivničku polovicu izigrao nekolicinu protivničkih igrača te slobodno prošetao pored nemočnog golmana do protivničke mreže i postavio konačan i visoko zaslužen rezultat od 6:0 za domaču momčad. Rezultat je mogao biti i dvocifren da igrači u kockastim majicama nisu u više navrata pokušavali samoinicijativno ugrožavati nemočnu tursku momčad.

Vrijedno je spomenuti 58. i 75. minutu kada su Senjić i Lamnek oštrim udarcima uzdrmali stativu i prečku.S0670339

Croatia se popela za jedno mjesto više, pa sada zauzima četvrto mjesto, a slijedeće nedjelje 08.Lipnja u 13.00 sati u posljednjoj utakmici sezone gostuje kod Kamana u Bönnigheimu, gdje bi sve osim pobjede bilo veliko iznenađenje.

NK Croatia Bietigheim sudjeluje 28. lipnja na “TOP 12”, njemačkom prvenstvu hrvatskih klubova u Mülheimu an der Ruhr, pa se mole navijači koji žele putovati sa klubom da se jave kod nadležnih u klubu, na put se kreče u petak 27. Lipnja u 10.00 sati, a povratak je u nedjelju 29. Lipnja. Cijena autobusa, dva nocenja i dva doručka u hotelu je 150.- Eura.

Text i snimke: Antun Igrec