NK Croatia Bietigheim osvojila nova tri boda u borbi za prvo mjesto

SV Germania II Bietigheim-NK Croatia Bietigheim 0:2 (0:1)

Hrvatska je momčad je u gradskom derbiju pred gotovo 200 ljudi osvojila tri nova boda koja su joj potrebna za nastavak borbe za ulazak u viüu ligu. Do bodova se došlo teže nego što se očekivalo.
Naime vatromet prilika otvorili je Croatia. Več u početku su Hrvati uraganskim napadima naprosto opsjeli domaäa vrata, što je veä u četvrtoj mimuti urodilo plodom.
Domačini se nisu ni snašli, a Croatiu je Michael Sabljo snažnim udarcem sa nekih 18 metara doveo u vodstvo.
U slijedećim minutama, pa sve do poluvremena, igru su kontrolirali gosti, no velike prilike se nisu stvarale.

SV Germania je zatvorila sve prilaze svojim vratima te je bilo teško nači neku rupu u obrani. Napadi Croatije svodili su se na pojedinačne akcije, što je bilo pogrešno.
I u drugom poluvremenu bilo je teškoče u organizaciji igre hrvatske momčadi. a Germania je sve više otvarala svoje redove, stvarala prilike, te zadala nepotrbne muke vječitom gradskom rivalu.

Ipak u 65. Minuti, nakon jedne dubinske lopte, Alen Lehečka bježi svom protivniku, vara domaćeg vratara i povisujuje na 2:0. Taj rezultat djelovao je smirujuće, pa su se od tada stvarale nove prilike od kojih su igrači Croatije barem dvije od njih trebali iskoristiti. Adin Ribić i Alen Lehečka su previše zakomplicirali, te se rezultat do kraja nije mijenjao.

U borbi za prvaka lige i direktan ulazak u viši rang će biti potrebno i nešto sreće, jer vodeći bježi tri boda ali uz puno slabiju gol razliku od hrvatske momčadi. Ukoliko ostane ovakav poredak, Croatija bi za ulazak u višu ligu morala igrati dodatne kvalifikacije.

NK Croatia Bietigheim igra svoju sljedeću utakmicu na domaćem terenu u nedjelju 10. svibnja s početkom u 15.00 sati. Protivnik je SV Freudental.