NK Croatia Bietigheim izgubila kod gradskog rivala

Crveno-bijele kockice iz Bietigheima doživjele drugi proljetni poraz

S0109259 (2)Sportski park Ellental. Gledatelja: 140. Strijelac za Croatiu: Steiner. NK Croatia Bietigheim: Letterielo, Yilmaz, Vritschan, Dlabal, Lamnek, Harnatsz (Nadj 75´), Wolf (Schulz 65´); Sabljo, Ribic, Botic, Khan (Steiner)

Nakon prošlonedjeljne pobjede na domaćem terenu, hrvatska momčad je doživjela poraz od gradskog suparnika i susjeda na tablici koji im je bježao četiri boda. Početnih dvadesetak minuta pripalo je hrvatskoj momčadi, no izglednih prilika da ugroze protivnickog vratara nije bilo. U trecoj  minuti Wolf je uputio jedan udarac iz daljine, ali i visoko preko okvira vratiju. Tih je dvadestak minuta bilo vise taktickog nadmudrivanja, ali sa malo korisnih prilika i sa puno skrivenih startova na obje strane, sto je zapravo dovodilo do nepotrenog lezanja nekolicine igraca obaju klubova.

U dvadesettrecoj minuti konacno jedna izgledna situacija, kada Ribic lijepom niskom loptom uposljava Sablju na lijevoj strani, a on u pozadini vidi slobodnog Wolfa, koji opet iz daljine ne pogadja zeljeni cilj.

Slijedece razdoblje uglavnom se svodi na neuspjele pokusaje crvenih, pa tako  u tridesoj minuti  pokusavaju zajednickom lijepom akcijom Dlabal, Sabljo, Lamnek, Khan i Harnatsz ugroziti domacina, no lopta Hanatsza prolazi tik uz vratnicu.Jos jednu lijepu priliku ima Sabljo u 32 minuti kada mu na nabacaj Botica i udaca glavom vratar parira i izbacuje preko vratnice. Udarac iz kuta ne donosi plodove.S0189287

I Hellas ugrozava sve vise hrvatskog vratara, pa tako u jednoj situaciji se Yilmaz ne snalazi u svojoj ulozi pa dopusta protivniku da se oslobodi varkom tijela, a upucenu loptu na glavu suigraca Letterielo lijepom paradom odbija preko vratnice.Napadaci grcke momcadi sve vise pritiscu, pa tako u jednoj situaciji u 38 min. Dlabal i Yilmaz ne uspjevaju rijesiti naizgled jednostavnu situaciju pred svojim vratima, te nepotrebno podmecu nogu protivniku, ruseci ga, dovode protivnika u situaciju, koju oni koriste i postizu vodstvo sa 11 metara.

Ulaskom Steinera , Schulza i Nadja igra dobiva sve vise na dinamicnosti, Sabljo je opet kao i mnogo puta do sada sve podredio ofenzivnoj igri.

1:1 U 71 minuti. Nadj je nakon jednog  brzog prodora rusen od golmana protivnika kojemu je dojeljen “samo zuti”, a Lamneku inace sigurnom realizatoru u slijedecoj akciji sa 11 m. vratar domacina parira izbacujuci loptu izvan okvira vratiju, da bi nakon udarca iz kuta i odbijanja lopte vratara Steiner direkno lijepim lobom iznenadio kompletnu obranu i smireno uputio kuglu ispod same vratnice u mrezu.

Croatia od tada ima nesto vise loptu u svojim nogama, pa tako Sabljo, Botic, Nadj…,se nalaze u prilikama da  osvoje i tri moguca boda, ali i Hellas brzim konrama pronalazi svoje prilike i jednu takvu je nasao petnaestak minuta pred kraj susreta, te iz jednog slobodnog udarca sa 18 metara dolazi u vodstvo od 2:1. Letterielo, iako jos prstima dodiruje precizno upucen udarac u same raslje ostao je nemocan.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, igraci su cestitali protivniku, a utjehu ce mozda naci u slijedecem kolu kada im u goste dolazi vodeci na tablici SKV Erligheim, kojeg su u jesenkom djeluna njegovom terenu u potpunosti nadigrali, imali pobjedu u 87´(osamdesetsedmoj), a onda sva tri boda u samo tri minute prepustili domacinu.

Susret se igra u nedjelju 25. svibnja  u Metternzimmernuu 15.00 sati.

Croatia Bietigheim ce ovogodisnje natjecanje najvjerojatnije zavrsiti na petom mjestu.Tri kola prije kraja misija “cetvrti” je smo san(sedam bodova razlike), dok prateci ispod zaostaje 11 bodova.

Text i snimke: Antun Igrec