NK Croatia Bietigheim-Mezopotamya Bietigheim 4:2 (1:2)

S0187078
NK Croatia Bietigheim: Letteriello, Yilmaz,Lamnek, Vritschan,Wolf, Harnasz, Galovic, Steiner (Ribic 65 Min.), Schulz, Botic (Morina 70 Min.), Khan (Sabljo 75 Min.)

Strijelci za Croatiu: Galović, Vritschan, Botić, Schulz

Dan prije utakmice upravni odbor je na inicijativu Draška Celara održao info-večer (koje će se i ubuduće održavati) sa mladim igračima koji ubuduće žele pristupiti klubu.

VSusret je počeo veoma nervozno, no tome su znatno pridonjeli i hrvatski nogometaši. Očekivali su da će današnji protivnik biti lagan plijen, obzirom da se nalazi na predposljednjem mjestu ljestvice. Mezopotamya je očekivala presing Hrvata pa su prema tome podredili svoju igru, pokušavali su i nedozvoljenim sredstvima već u početku susreta. Ipak crveno-bijeli imali su nekoliko udaraca prema golu protivnika, ali sve to nije bilo obečavajuće. Iznenada u desetoj minuti Croatia vodi 1:0 lijepim pogotkom Galovića pokraj nemoćnog vratara gostiju, na asistenciju Ranka Botića.
U slijedećim minutama Hrvati otraga plivaju, traže jedan drugoga, a u jednom trenutku Yilmaz promašuje loptu glavom, protivnici to koriste i izjednaćuju na 1:1 (30.Min.). 43 Min. udarac iz kuta za Mezopotamyu i vodstvo gostujućih igrača od 2:1. Drugo poluvrijeme donosi više dinamike u igru, što je zapravo bilo teško očekivati s obzirom na ono što se događalo tokom prvih 45 minuta, pa su tako i do tada nezadovoljni gledatelji dobili ono što su im njihovi ljubimci pružali tokom prijašnjih susreta. Iako sada protivnik gdje je god moguće pokušava igru zadržavati, Hrvatima nije zasmetalo da već poznatim bržim potezima ugrožavaju protivnička vrata. U 65. min. nakon dodavanja Botica izjednačava rezultat na 2:2, a samo dvije minute kasnije Ribić glavom dovodi hrvatsku momčad u vodstvo od 3:2.
Gosti poznati po agresivnosti i grubosti ne štede naše igrace, a rezultat tih startova je i jedna ozljeda Ranka Botica pa on mora napustiti igru.
85. Min. 4:2. Denis Schulz “krade” loptu protivniku na sredini igrališta i pored daleko istrčalog golmana iz daljine smjesta loptu po zemlji u mrežu. Još ima Ribić stopostotnu priliku u 90. Minuti glavom, ciljao je ali preko okvira vrata. Croatia Bietigheim je zadržala 5. mjesto na tablici, vodeči Erlighem bježi 12 bodova. Slijedeći susret Hrvata je na gostujućem terenu u nedjelju 13.04.2014. kod TSV Bönnigheima u 13.15 sati.