Navijači Leipziga (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKO NOGOMETNO PRVENSTVO: RB Leipzig uvjerljiv protiv Union Berlina

U posljednjem susretu 3. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Union Berlin sa 3-0.

Sve najzanimljivije se dogodilo u drugom poluvremenu. Gosti su poveli u 51. minuti golom Xavia Simonsa, a možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 65. minuti kada je Union ostao s igračem manje. Kevin Volland je oštrim prekršajem zaustavio Mohameda Simakana, a sudac Daniel Sclager mu je pokazao crveni karton.

S igračem više, gosti su do kraja susreta zabili još dva gola, a oba je postigao Benjamin Šeško (85, 87). Kod posljednjeg pogotka asistirao mu je Dani Olmo.

Za domaći sastav je do 71. minute igrao Josip Juranović. Leipzig je sada četvrti, a Berlin peti.

U ranije odigranom susretu Eintracht Frankfurt i Koln su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 43. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Florian Kainz, a izjednačio je Niles Nkounkou u 87. minuti.

Kristijan Jakić, koji je u četvrtak u susretu kvalifikacija Konferencijske lige dobio nezgodan udarac u glavu, nije nastupio za domaći sastav, baš kao niti Hrvoje Smolčić.

Eintracht je trenutačno deveti s pet bodova, dok je Koln na 14. poziciji s jednim osvojenim bodom.

Na vrhu su Bayer i Bayern sa po devet bodova, dok Stuttgart, RB Leipzig, Union Berlin, Hoffenheim, Wolfsburg i Freiburg imaju po šest bodova.

REZULTATI:
Eintracht Frankfurt – Koln 1-1 (Nkounkou 87 / Kainz 43-11m)
Union Berlin – RB Leipzig 0-3 (Simons 51, Šeško 85, 87)

U subotu:
Borussia Mo. – Bayern 1-2 (Itakura 30 / Sane 58, Tel 87)
Bayer – Darmstadt 5-1 (Boniface 21,61, Palacios 49, Hofmann 67, Hložek 83 / Vilhelmsson 24)
Hoffenheim – Wolfsburg 3-1 (Brooks 45+2, Beier 60, Skov 74 / Tomas 36)
Werder Bremen – Mainz 4-0 (Ducksch 3-11m, Stage 53, Bittencourt 82, Njinmah 83)
Augsburg – Bochum 2-2 (BELJO 35, Demirović 62 / Asano 45+3, 64)
Stuttgart – Freiburg 5-0 (Führich 8, 62, Guirassy 17,19, Millot 75)
U petak:
Borussia Do. – Heidenheim 2-2 (Brandt 7, Can 15-11m / Dinkci 61, Kleindienst 82-11)