Robert Lewandowski / Foto: Preslik BM Twitter

NJEMAČKI SUPERKUP: Münchenski Bayern u Dortmundu savladao Borussiju sa 3:1

Nogometaši münhenskog Bayerna pobjednici su njemačkog Superkupa, oni su u utorak u Dortmundu svladali domaću Borussiju sa 3-1 (1-0).

Ponovno je sjajan bio poljski napadač Robert Lewandowski koji je postigao dva pogotka te asistirao za treći.

Lewandowski je doveo Bayern u vodstvo u 41. minuti visoko skočivši te s pet metara glavom zakucavši u mrežu ubačaj Gnabryja, zatim je u 49. minui petom proslijedio loptu za Muellera koji je potom bez problema pogodio praznu mrežu za 2-0.

Nadu domaćima nakratko je lijepim golom u 64. minuti vratio Reus, no Lewandowski je u 74. minuti nakon dodavanja Tolissoa kapitalizirao veliku pogrešku Akanjija u obrani Borussije za konačnih 3-1.