borussia dortmund
Borussia Dortmund: Foto: Twitter BVB

NJEMAČKI PRVOLIGAŠ: Borussia Dortmund iduće godine na turneji po SAD-u

Njemački prvoligaš Borussia Dortmund iduće će godine ići na turneju po Sjedinjenim Državama, objavio je klub u petak.

 

Njemački klub će obići jugoistočnu Aziju tijekom ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Katru, a njihova turneja će trajati od 21. studenog do 1. prosinca i posjetit će Singapur, Indoneziju i Vijetnam.

Svjetsko prvenstvo 2022. održat će se od 20. studenog do 18. prosinca.

“Sjeverna Amerika, ali i šira Amerika vrlo su važna tržišta za nas”, rekao je izvršni direktor Dortmunda Carsten Cramerž. “Logična je posljedica da ćemo se idućeg ljeta vratiti u Sjedinjene Države. Sretni smo što smo napravili naše planove za jugoistočnu Aziju ove godine i Sjedinjene Države sljedeće godine. To neće biti posljednji put da idemo.”

Svjetsko nogometno prvenstvo 2026. zajedno će organizirati Sjedinjene Države, Kanada i Meksiko.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

IZJAVE: Kimmich smatra kako Njemačka ne smije primati jedan ili dva gola u svakoj utakmici
NIJE DOBRO: Martin Erlić propustio trening
(VIDEO) GVARDIOL I MORO: Fokus je na zajedništvu i na onom što radimo na terenu
PORAZ “ELF-a”: Ekvador s 2:1 savladao Njemačku i izborio “nokaut fazu”
POVIJESNI USPJEH “ZMAJEVA”: BiH pobjedom nad Katarom najvjerojatnije izborila nokaut-fazu Svjetskog prvenstva
NJEMAČKI MEDIJI: Dirljiva gesta hrvatskih zvijezda, Modrića za 200-ti nastup iznenadili majicama s njegovim likom