Werder je izborio polufinale kupa pobjedom od 2-0 nad Schalkeom / Foto: Schalke04

NJEMAČKI KUP: Werder savladao Schalke i izborio polufinale kupa

Nogometaši Werdera iz Bremena posljednji su polufinalisti ovosezonskog izdanja Njemačkog kupa, oni su u četvrtfinalu kao gosti u Gelsenkirchenu svladali Schalke 04 sa 2-0 (0-0). Strijelci za Werder bili su Rashica (65) i Klaassen (72).

Ranije u srijedu Bayern iz Muenchena, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je na svojoj Allianz Areni svladao drugoligaša Heidenheim sa 5-4 (1-2) u utakmici u kojoj je čak četiri gola postigao s igračem manje na terenu.

Bayern je poveo golom Goretzke (12), ali samo četiri minute potom isključen je Suele. Heidenheim je do poluvremena preokrenuo golovima Glatzela (26) i Schnatterera (39), no početkom nastavka Bayern je preko Muellera (53), Lewandowskog (56) i Gnabryja (65) stigao do prednosti od 4-2.

Ipak, gosti se nisu predavali već su s nova dva gola Glatzela (74, 77-11m) poravnali na 4-4. Ipak, veliko iznenađenje spriječio je Lewandowski (84-11m).

Još u utorak polufinale su izborili Hamburger SV i RB Leipzig.