Navijači RB Leipzig (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKI KUP: Gvardiol i društvo iz Leipziga savladali Borussiju Dortmund s 2:0

Branitelji naslova pobjednika Njemačkog nogometnog kupa, igrači RB Leipziga plasirali su se u polufinale ovosezonskog izdanja svladavši na svom terenu Borussiju iz Dortmunda sa 2-0 (1-0) u posljednjem četvrtfinalnom ogledu.

Prvi pogodak postigao je Timo Werner u 22. minuti nakon proigravanja Simakana, da bi prolazak dalje potvrdio Willy Orban u osmoj minuti sudačke nadoknade kada je iskoristio izostanak gostujućeg vratara Kobela na svom golu. Kobel je otišao u domaći kazneni prostor na ubacivanje iz kuta, ali uslijedio je protunapad Leipziga kojega je povukao Forsberg, a Šveđanin je na kraju asistirao mađarskom stoperu za pogodak.

Hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol odigrao je čitav susret za RB Leipzig.

Ranije u srijedu u polufinale se plasirao i trenutačno posljednji sastav Bundeslige Stuttgart koji je u četvrtfinalu kao gost svladao drugoligaša Nuernberg s minimalnih 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Millot u 83. minuti iz protunapada i sjajnog proigravanja Japanca Ita. Hrvatski reprezentativac Borna Sosa odigrao je čitavu utakmicu za Stuttgart.

Još u utorak su se u polufinale plasirali Eintracht iz Frankfurta koji je izbacio Union Berlin te Freiburg koji je šokirao Bayern u Muenchenu.