Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

NJEMAČKI KUP: Bayern ispao od trećeligaša Saarbrückena, Eintracht uz dosta sreće prošao Viktoriju Köln, Bayer upisao 13 pobjedu u 14 utakmica, Borussija (D) bolja od Hoffenheima, neočekivano ispadanje Freiburga

Najveća senzacija u njemačkom kupu je ispadanje Bayerna iz München koji je u gostima poražen od trećeligaša Saarbrückena rezultatom 2:1.

Thomas Müller je dao gol za Bayern u 16. minuti lijepim udarcem s ruba šesnaesterca, a Saarbrücken se vratio neposredno prije odlaska na odmor golom Patricka Sontheimera. To je posebno zagrijalo 16.003 gledatelja na stadionu Ludwigsparkstadion u Saarbrückenu, koji su se prisjetili 6-1 koliko je njihova momčad nanijela Bayernu u Bundesligi u sezoni 1976./77.

U drugom poluvremenu Bayern je opsjedao protivnički gol, ali je vratar Tim Schreiber briljirao. U jedinoj opasnijoj akciju Saarbrückena u drugom poluvremenu, Marcel Gaus postigao je pobjednički pogodak u šestoj minuti sudačke nadoknade.
Suočavajući se s momčadi niže od druge lige, Bayern je dobio posljednjih 27 kup dvoboja, a posljednji poraz datira iz 1. studenog 2000. u Magdeburgu (5-3 poraz na jedanaesterce).

Bayernu je ovo treće prerane ispadanje u zadnje četiri sezone, u fazi osmine finala Kupa.

U siječnju 2021. izbacio ga je Kiel (tada drugoligaš), na jedanaesterce, da bi u studenom 2021. doživio najteži poraz u povijesti u Kupu na travnjaku Mönchengladbacha (5-0).Prošle godine izgubio je u četvrtfinalu kod kuće od Fribourga. Dvadeseta i posljednja pobjeda Bavaraca u Kupu, što je rekord, datira iz lipnja 2020., a navijači Bayerna morat će pričekati barem do proljeća 2025. za trijumf na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

U subotu je Klassiker njemačkog nogometa u Dortmundu na travnjaku Westfalenstadiona, a Bayern neće moći računati na Joshuu Kimmicha, suspendiranog dvije utakmice nakon crvenog kartona u Bundesligi u subotu protiv Darmstadta (8-0).

Eintracht Frankfurt je s 2:0 (1-0) slavio protiv trećeligaša Viktorije Köln te tako izborio plasman u osminu finala Njemačkog nogometnog kupa. Bio je to jedan od najslabijih nastupa Eintrachta u dosadašnjoj sezoni protiv više nego ravnopravne momčadi iz Kölna. Momčad iz Frankfurta je prošla uz dosta sreće, zahvaljujući ranom pogotku Ellyesa Skhirija (14. min), da bi potvrdu prolaska u posljednjoj fazi utakmice riješio Anger Knauff (90. min)za konačan rezultat od 0:2.

Lider Bundeslige Bayer Leverkusen izborio je osminu finala Njemačkog nogometnog kupa pobjedom 5:2 u gostima protiv trećeligaša Sandhausena, dok je ispao Freiburg.

Momčad Xabija Alonsa povela je preko Exequiela Palaciosa (21) i Jonathana Taha (54), ali je Sandhausen izjednačio preko Christopha Erlicha (50) i Yassina Ben Balle (57).

Adam Hlozek je u 85. minuti omogućio Leverkusenu da po treći put preuzme kontrolu, da bi Marokanac Amine Adli u završnici dvoboja zabio dva puta (88, 90 +2). Za Bayer je cijelu utakmicu odigrao Josip Stanišić.

Lider Bundeslige nakon devet kola Bayer Leverkusen upisao je 13. pobjedu u 14 službenih utakmica ove sezone, te imao još samo ligaški remi u Münchenu protiv Bayerna.

Borussia Dortmund je na Westfalenstadionu, tri dana prije gostovanja kod Bayerna u “Klassikeru” njemačkog nogometa, dominirala nad Hoffenheimom, šestim u Bundesligi. Izabranici Edina Terzića slavili su 1:0 golom Marca Reusa u 43. minuti, dok Andrej Kramarić nije bio u sastavu gostiju.

Freiburg je neočekivano izgubio kod kuće 1:3 od drugoligaša Paderborna, dok je u dvoboju drugoligaša Magdeburg je na penale izbacio domaćina Kiela 6:5. Magdeburg je vodio s 2:0, pa su njegovi igrači potom postigli čak dva autogola, a u produžetku su primili gol u 123. minuti.