NJEMAČKA NOGOMETNA LIGA: Prihodi klubova Bundeslige u padu

Prihodi klubova Bundeslige u sezoni 2020./21. pali su za više od 8.5 posto na 3.47 milijardi eura sa 3.8 milijardi i to nakon što je zbog pandemije koronavirusa veliki broj utakmica igran bez navijača, objavila je u petak Njemačka nogometna liga (DFL).

 

U izvješću DFL-a navodi se da je pad u prihodima posebice vidljiv u prodaji ulaznica koja je u sezoni 2020./21. donijela 22.4 milijuna eura, za razliku od 520 milijuna zarađenih u tom sektoru u sezoni 2018./19. koja je prethodila pandemiji.

U prosincu 2020., DFL je predvidio pad od oko milijardu eura za sezonu 2020./21. ako navijači ne budu mogli na stadione tijekom cijele godine .

“U zadnje dvije godine pandemija je imala dramatičan ekonomski utjecaj na Bundesligu … Na žalost, to pogađa i ovu sezonu, posebno jer tribine i dalje često trebaju biti prazne”, izjavila je Donata Hopfen, glasnogovornica DFL-ovog izvršnog odbora.

Izvješće navodi da su klubovi manje voljni ulagati više u nove igrače jer i prihodi od transfera također pokazuju značajan pad i to na 469 milijuna eura sa 533 milijuna koliko je zabilježeno u sezoni 2015./16.

“Suočeni smo sa situacijom kakvu nismo još nikada imali. Razdoblje rasta koje smo uzimali zdravo za gotovo čini se da je gotovo”, dodala je Hopfen.

Fenix-magazin/IK/Hina

Povezano

POVIJESNI USPJEH “ZMAJEVA”: BiH pobjedom nad Katarom najvjerojatnije izborila nokaut-fazu Svjetskog prvenstva
NJEMAČKI MEDIJI: Dirljiva gesta hrvatskih zvijezda, Modrića za 200-ti nastup iznenadili majicama s njegovim likom
IZJAVE NAKON UTAKMICE: Dalić i Modrić zadovoljni osvajanjem 3 boda
VAŽNA POBJEDA HRVATSKE: “Vatreni” pogotkom Budimira s 1:0 savladali Panamu
ENGLEZI REMIZIRALI: Harry Kane i suigrači ‘kiksali‘ protiv borbene Gane
TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname