NJEMAČKA: Izbila korona u tvornici, 850 radnika u karanteni

U Osnabrücku (Donja Saska) je došlo do velikog izbijanja virusa korone u tvornici koja proizvodi sladoled. Gotovo 200 ljudi ima pozitivan test.

 

U tvornici sladoleda u Osnabrücku navodno je 196 ljudi testirano pozitivno na virus korone. O tome je u početku izvijestio “Neue Osnabrücker Zeitung”. NDR je izvijestio o 170 slučajeva. Prije nekoliko dana proizvođaču sladoleda prijavljeno je desetak infekcija. Sama tvornica sladoleda Froneri opisala je incident NDR-u kao “munjevitu zarazu koja je u potpunosti pogodila to mjesto”.

Proizvodnja će stati sljedeća dva tjedna. Zdravstveni ured trenutačno pokušava pratiti kontakte s onima koji su imali pozitivan test. NDR je izvijestio da je mutacija britanskog virusa B.1.1.7 također otkrivena nekoliko puta. Više od 300 rezultata ispitivanja još uvijek je na čekanju, a svih 850 zaposlenika je u karanteni.

Fenix-magazin/IM

Povezano

KADA TOČNO IDETE U MIROVINU: Provjerite koliko će, ovisno o godini rođenja i duljini života, rasti vaš radni vijek u Njemačkoj
SPREMA SE PAKET OD 30 MJERA: Radikalna mirovinska reforma u Njemačkoj – ukida se prijevremeni odlazak u mirovinu, radit će se do 70. godine?
UPOZORENJE ZA RODITELJE KOJI KUPUJU U DM-u: Hitno se povlači ovaj proizvod za bebe, dijelovi mogu izazvati gušenje
Policija BiH (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
TEŠKA PROMETNA NESREĆA U BiH: Poginule dvije žene i muškarac, teško ozlijeđene tri osobe
ENERGETSKI KAOS U NJEMAČKOJ: Toplinski val i masovno hlađenje podigli cijenu struje na preko 500 eura
Pogled na rijeku Dravu u Osijeku (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)
TRAGEDIJA: U Dravi pronađeno tijelo nestalog djeteta