NJEMAČKA BUNDESLIGA: U derbiju začelja Hertha u Berlinu savladala Stuttgart, Ausburg u gostima bolji od Bochuma

Nogometaši Herthe pobijedili su u Berlinu Stuttgart s 2-0 u 31. kolu njemačke Bundeslige.

Derbi začelja pripao je Herthi, koja je sada šest bodova daleko od pozicije koja vodi u Drugu ligu, dok je Stuttgart na 16. mjestu, s četiri boda manje od Herthe, a dokraja su još tri kola.

Pobjedu su berlinskom sastavu osigurali Selke (4)  i Belfodil (90+3), a hrvatski reprezentativac Borna Sosa odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Nogometaši Augsburga pobijedili su na gostujućem terenu Bochum s 2-0. Augsburg je poveo golom Andree Hana u 15. minuti, a pobjedu je osigurao Michael Gregoritch golom u 43. minuti iz jedanaesterca. Augsburg je prekinuo niz od dva poraza i nakon devete pobjede u ligi zauzima 14. mjesto s 35 bodova. Bochum je doživio drugi uzastopni poraz i ima 36 bodova na 13. mjestu na ljestvici.

1. Bayern München 31 24 3  4  92:30  75
  2. Borussia Dortmund 31 20 3  8  77:46  63
  3. Bayer Leverkusen 31 16 7  8  72:44  55
  4. Leipzig 31 16 6  9  66:33  54
  5. Freiburg 31 14 10 7  52:37  52
  6. Union Berlin 31 14 8  9  42:40  50
  7. Köln 31 13 10 8  47:45  49
  8. Hoffenheim 31 13 7 11  52:47  46