Tribina s navijačima RB Leipzig (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: RB Leipzig s Gvardiolom porazio Eintracht, Kovačev Wolfsburg slavio u Kölnu, Borussia (D) u gostima savladala Kramarićev Hoffenheim

Borussia Dortmund je u gostima savladala Kramarićev Hoffenheim s 1:0 i trenutačno izbila na vrh njemačke Bundeslige prije nedjeljnog odmjeravanja snaga Bayerna iz Münchena i Union Berlina. Utakmica u Hoffenheimu je imala produžetak od 8 minuta, kada je gol za izjednačenje Kramarićeve momčadi sve do samog kraja viso u zraku.

Borussiji je to sedma uzastopna pobjeda do koje je momčad iz Dortmundastigla zahvaljujući strijelcu Julianu Brandtu koji je u 43. minuti glavom pogodio nakon slobodnog udarca Marca Reusa.

U drugom poluvremenu Hoffenheim je stvorio dosta prilika, ali strijelci domaćina nisu bili na zavidnoj visini. Svoje prilike je imala i Borussia, a pogodak Mariusa Wolfa u 57. minuti glavni je sudac poništio zbog prekršaja nakon intervencije VAR-a. Igrač Borussije Jude Bellingham pogodio je vratnicu u sudačkoj nadoknadi vremena, dok je Andrej Kramarić, koji je odigrao cijelu utakmicu, imao izvanredan nabačaj u kazneni prostor u zadnjoj minuti sudačke nadoknade ali nejgov suigrač Baumgartner nije dobro gađao.

RB Leipzig je pred svojom publikom tijesnom 2:1 pobjedom došao do tri boda i prestigao Eintracht na ljestvici. Strijelci za Leipzig bili su Timo Werner u 6. i Emil Forsberga u 40. minuti. Strijelac za Eintracht bio je Djibril Sow topovskim udarcem iz kaznenog prostora u 61. minuti.

Bila je to odlična utakmica u kojoj je Leipzig briljirao u prvom, a Eintracht je digao svoju igru u drugom poluvremenu i gotovo stigao do izjednačenja. Dobru igru u momčadi gostiju iz Frankfurta pružio je Hrvoje Smolčić koji je igrao cijelu utakmicu, dok je Kristijan Jakić za Eintracht ušao u 60. minuti.

Hertha BSC je doma bila bolja od Augsburga i zasluženo slavila sa 2:0. Za Herthu je cijeli susret odigrao Filip Uremović, a za Augsburg je Dion Beljo ostao na klupi.

Werder je u Bremenu upisao uvjerljivu 3:0 pobjedu protiv Bochuma.

Momčad Wolfsburga koju vodi hrvatski trener Niko Kovač je u gostima savladala Köln s 2:0.

U zadnjem subotnjem dvoboju 22. kola Njemačke lige Schalke je kod kuće porazio Stuttgart s 2-1, a jedini gol za goste zabio je Borna Sosa.