Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Pobjede Bayera i Bayerna, veliki preokret Eintrachta

Nogometaši Bayera i Bayerna, dvije vodeće momčadi njemačke Bundeslige, uspješno su obavili posao u aktualnom 16. kolu.

Vodeći Bayer pobijedio je Bochum u Leverkusenu s 4-0. Već na poluvremenu Bayer je stvorio prednost od tri pogotka, a briljirao je češki napadač Patrick Schick koji je postigao sve golove. Nakon realiziranog jedanaesterca u 30. minuti još je suparničku mrežu pogađao u 32. i 45. minuti. U nastavku je još Boniface bio strijelac za konačno uvjerljivo slavlje bundesligaškog lidera.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić odigrao je cijelu utakmicu za Bayer.

Bayer tako i dalje ima četiri boda prednosti pred drugim Bayernom, s tim da Bayern ima utakmicu manje. U ovom kolu Bavarci su u gostima s 2-1 pobijedili Wolfsburg, sastav kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač.

Musiala i Kane bili su strijelci u 33. i 43. minuti za 2-0 gostiju. U nadoknadi prvog dijela Arnold je smanjio na 1-2 i unatoč šansama na obje strane u drugom dijelu rezultat se više nije mijenjao. Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je za Wolfsburg do 52. minute.

Uvjerljivi domaćin bio je Stuttgart koji je s 3-0 nadjačao Augsburg. U prvom poluvremenu strijelci su bili Undav u 18. i Guirassy u 45. minuti, dok je domaća dominacija zaključena golom Fuehricha u 69. minuti. Stuttgart se vratio na treće mjesto ljestvice, a za goste iz Augsburga od 68. minute je zaigrao hrvatski napadač Dion Drena Beljo.

Veliki preokret napravio je Eintracht na domaćem terenu protiv Borussije iz Moenchengladbacha te je slavio 2-1. U 27. minuti Woeber je doveo goste u vodstvo, ali je isti igrač isključen u 88. minuti. U nadoknadi je ostvaren veliki preokret, a golove su za domaći sastav zabijali Buta u 92. i Koch u 97. minuti. Hrvatski nogometaš Hrvoje Smolčić ostao je na domaćoj klupi za pričuve.

Pobjedu je prokockao i Freiburg koji je kod Heidenheima vodio 2-1 do 84. minute. Tada je izjednačio Kleidienst, dok je Ginter u 92. pogodio vlastitu mrežu za 3-2 Heindeheima.

Hrvatski trener Nenad Bjelica i njegov Union Berlin upisali su novu prvenstvenu pobjedu, svladali su na domaćem terenu Koeln 2-0. Suparnika je Union Berlin slomio golovima u drugom poluvremenu. Prvo je Hollerbach pogodio iskosa pod gredu, nakon lijepog driblinga, u 56. minuti za 1-0, dok je u 78. minuti Fofana pogodio za 2-0 nakon što je efektnu asistenciju upisao Volland. Za Union Berlin cijelu je utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Josip Juranović.

Ovom pobjedom Union Berlin se na ljestvici pomaknuo za jednu poziciju i trenutačno je na 15. mjestu. Koeln je ostao pretposljednji.

Bundesliga, 16. kolo:

Bayer – Bochum 4-0 (Schick 30-11m, 32, 45+1, Boniface 69)

Eintracht – Borussia (M) 2-1 (Buta 90+2, Koch 90+7 / Woeber 27)

Wolfsburg – Bayern 1-2 (Arnold 45+1 / Musiala 33, Kane 43)

Stuttgart – Augsburg 3-0 (Undav 18, Guirassy 45+1, Fuehrich 69)

Heidenheim – Freiburg 3-2 (Dinkci 52, Kleidienst 84, Ginter 90+2-ag / Hoeler 7, 64-11m)

Union Berlin – Koeln 2-0 (Hollerbach 56, Fofana 78)

Utorak:

Werder – Leipzig 1-1 (Nijnmah 75 / Openda 47)

Borussia (D) – Mainz 1-1 (Brandt 29 / Van den Berg 43)

Hoffenheim – Darmstadt 3-3 (Kramarić 14-11, Bebou 28, 66 / Pfeiffer 23, Skarke 57, 85)

1. Bayer             16  13   3   0  46-12   42
2. Bayern            15  12   2   1  49-15   38
3. Stuttgart         16  11   1   4  37-19   34
4. RB Leipzig        16  10   3   3  38-17   33
5. Borussia (D)      16   7   6   3  30-25   27
6. Eintracht         16   6   6   4  26-20   24
7. Hoffenheim        16   7   3   6  32-30   24
8. Freiburg          16   7   3   6  21-26   24