Navijači Werder Bremena na tribini u Frankfurtu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Pobjeda Bayer Leverkusena na gostovanju protiv Werdera u Bremenu

U susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Werder Bremen sa 3-2.

Golove za “apotekare” zabili su Mitchel Bakker (34), Jeremie Frimpong (56) i Adam Hložek (83), dok su za Werder zabili Marvin Ducksch (30) i Niclas Fullkrug (86-11m).

Bayer je sada deveti sa 34 boda, dok je Werder dvije stepenice niže sa 30 bodova.

U ranije odigranom susretu nogometaši Freiburga ostvarili su važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka. S nova tri boda preskočili su Union Berlin i sada su četvrti sa 45 bodova koliko ima i RB Leipzig na trećoj poziciji.

S druge strane Hoffenheim je upisao sedmi uzastopni poraz, te 11. u zadnjih 12 kola, ostavši prikovan za dno ljestvice.

Freiburg je poveo u petoj minuti golom Maxa Eggesteina, a izjednačio je Angelo Stiller u 48. minuti. Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 84. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je Ozan Kabak “zaradio” drugi žuti.

Freiburg je igrača više pretvorio u pogodak u 89. minuti, a strijelac je bio Ritsu Doan. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić nije nastupio za goste.

U nedjelju je na rasporedu još jedna utakmica, ogled Wolfsburga i Union Berlina.

Na ljestvici vodi Bayern sa 52 boda, Borussia Dortmund ima 50, a RB Leipzig i Freiburg po 45 bodova. Union Berlin je peti sa 44 boda i susretom manje.

Hoffenheim je posljednji sa 19 bodova, dva manje od zone spasa.