Nogometna lopta (ILUSTRACIJA)) / Foto: Anadolu

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Hoffenheim i Mainz 05 odigrali 1:1, dok su Heidenheim i Bochum remizirali bez pogodaka

U posljednja dva susreta 12. kola njemačkog nogometnog prvenstva nije bilo pobjednika. Hoffenheim i Mainz 05 su odigrali 1-1, dok su Heidenheim i Bochum remizirali bez golova.

Mainz je poveo u 39. minuti golom Marca Richterta, a izjednačio je Robert Skov u 48. minuti.

Gosti su u 68. minuti imali priliku doći do nove prednosti, a time i do tek druge pobjede sezone, ali Aymen Barkok nije realizirao jedanaesterac. Udarac marokanskog veznjaka je sjajno obranio Oliver Baumann.

Za domaći sastav je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Hoffenheim je šesti sa 20 bodova, dok je Mainz na 16. poziciji s osam bodova.

Bez pobjednika, ali i bez golova je završio susret između Heidenheima i Bochuma.

Bila je to skromna predstavu, a možda i najbolju priliku imao je domaćin u 89. minuti, ali Tim Kleindienst nije bio precizan.

Oba sastava su zadržala svoje pozicije, Heidenheima je 13. sa 11 bodova, dok je Bochum stepenicu niže s bodom manje.

Na vrhu ljestvice je Bayer Leverkusen sa 34 boda, dva više od Bayern Munchena. Na trećem mjestu je Stuttgart sa 27 bodova, a zatim slijede Borussija Dortmund (24), te RB Leipzig (23).

REZULTATI:
Heidenheim - Bochum       0-0
Hoffenheim - Mainz 05     1-1 (Skov 48 / Richter 39)
U subotu:
:
Borussia D. - Borussia M. 4-2 (Sabitzer 30, Fullkrug 33, Bynoe-Gittens 45, Malen 90+7 / Reitz 13, Kone 28)
Union Berlin - Augsburg   1-1 (Volland 88 / Demirović 39-11m)
Freiburg - Darmstadt      1-1 (Hoeler 35 / Honsak 18)
Wolfsburg - RB Leipzig    2-1 (Wind 9, Rogerio 66 / Poulsen 52)
Werder - Bayer            0-3 (Deman 9-ag, Frimpong 42, Grimaldo 76)
Eintracht F. - Stuttgart  1-2 (Anton 26-ag / Undav 1, 45+1)