Navijači Eintrachta u Frankfurtu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (N. Kalaica)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Eintracht s 4:2 savladao Hoffenheim, u utakmici nastupila trojica hrvatskih igrača

Nogometaši Eintrachta svladali su Hoffenheim 4:2 na domaćem terenu, u ogledu 14. kola Bundeslige, čime su skočili na četvrto mjesto ljestvice.

Samo osam minuta je domaćinu trebalo za dva pogotka, strijelci su bili Sow i Kolo Muani, a nakon pola sata igre već je bilo 3-0 nakon što je i Ebimbe svladao gostujućeg vratara Baumanna. No, Hoffenheim se uspio vratiti iz velikog zaostatka i to nakon golova Baumgartnera u 36. minuti te Kabaka u prvoj akciji drugog poluvremena.

No, ukupno sedmu pobjedu u posljednjih osam utakmica, u svim natjecanjima, za Eintracht je potvrdio Lindstrom golom u 56. minuti. Eintracht je time skočio na četvrto mjesto ljestvice.

Do 64. minute za domaćina je igrao hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić. Tada ga je zamijenio Hrvoje Smolčić. Kod Hoffenheima je cijelu utakmicu odigrao Andrej Kramarić.

Tijekom utakmice Jakić je primio neugodan udarac u koljeno, ali je unatoč tome normalno nastavio igru.

Samo dvadeset minuta na terenu je proveo Joško Gvardiol u susretu gdje je njegov Leipzig doma pobijedio Freiburg 3-1. Gvardiol je zadobio teške ozljede na licu (oko, nos) te se čeka liječnički izvještaj o tome koliko će trajati oporavak od svega.

Golove za Leipzig su postigli Simakan, Nkunku i Forsberg iz jedanaesterca, dok je na drugoj strani jedini strijelac bio Kuebler.

U Berlinu su Union i Augsburg odigrali 2-2, s tim da je domaćin dva puta vodio, a oba gola za goste je dao Niederlechner. Schalke je napokon nekoga pobijedio, s 1-0 je pred svojim navijačima svladao Mainz golom Teroddea u 10. minuti, ali je unatoč tome klub iz Gelsenkirchena i dalje posljednji na ljestvici.

Bundesliga, 14. kolo:

Leipzig – Freiburg 3-1 (Simakan 54, Nkunku 56, Forsberg 78-11m / Kuebler 66)

Union Berlin – Augsburg 2-2 (Becker 7, Behrens 22 / Niederlechner 8, 39)

Eintracht – Hoffenheim 4-2 (Sow 6, Kolo Muani 8, Ebimbe 29, Lindstrom 56 / Baumgartner 36, Kabak 46)

Schalke – Mainz 1-0 (Terodde 10)

Koeln – Bayer 1-2 (Schmitz 30 / Amiri 65, Diaby 71)

Utorak:

Bayern – Werder 6-1 (Musiala 6, Gnabry 22, 28, 82, Goretzka 26, Tel 84 / Jung 10)

Bochum – Borussia (M) 2-1 (Antwi-Andjei 7, Hofmann 11 / Plea 62)

Stuttgart – Hertha 2-1 (Guirassy 3, Mavropanos 90+8 / Lukebakio 19)

Wolfsburg – Borussia (D) 2-0 (Van de Ven 6, Nmecha 90+1)

1. Bayern              14  9  4  1  47-13  31
2. Union Berlin        14  8  3  3  23-16  27
3. Freiburg            14  8  3  3  21-16  27
4. Eintracht           14  8  2  4  31-23  26
5. Leipzig             14  7  4  3  28-20  25