nogometna lopta
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Eintracht protutnjao Berlinom, Mainz savladao Leipzig, Bayer slavio kod Hoffenheima

Nogometaši Bayera slavili su s 3-2 na gostovanju kod Hoffenheima te će tako i nakon 10. kola ostati na vrhu njemačke Bundeslige, a novi posrtaj doživio je RB Leipzig na gostovanju u Mainzu, gdje je domaćin slavio s 2-0 i ostvario prvu pobjedu u novoj sezoni.

Wirtz (9) i Grimaldo (45+1) donijeli su lideru prvenstva dva gola prednosti u prvom poluvremenu dvoboja Bayera i Hoffenheima. No, domaćin se ekspresno vratio u drugom poluvremenu golovima Stacha (56) i Weghorsta (58). Ipak, pobjedu momčadi iz Leverkusena donio je Grimaldo (70) svojim drugim pogotkom na utakmici.

Josip Stanišić je igrao za pobjedničku momčad od 46. minute, a Andrej Kramarić je zaigrao od 78. minute za Hoffenheim. Bio je to prvi nastup hrvatskog reprezentativca nakon jednomjesečne stanke zbog ozljede.

Bayer je devetom pobjedom došao do 28 bodova i sada ima pet bodova prednosti pred Bayernom, koji će od 18.30 sati u najvećem njemačkom derbiju gostovati kod dortmundske Borussije.

Nakon što je ispao kao branitelj naslova u njemačkom Kupu, RB Leipzig je u subotu doživio novi šok, poraz na gostovanju kod posljednjeplasiranog Mainza koji je do danas bio bez pobjede. Prvi trijumf u novoj sezoni momčadi Jana Siewerta donijeli su Lee Jea-Sung (76) i Barreiro (80).

Mainz je sada predzanji, a na začelje je pao Koeln koji je odigrao samo 1-1 kod kuće protiv Augsburga. RB Leipzig je doživio tek drugi prvenstveni poraz u novoj sezoni, nakon što je bio neporažen u osam utakmica zaredom. Sa 20 bodova momčad Marca Rosea je na petom mjestu.

Još jedno razočaranje doživio je Union Berlin. Momčad iz Lige prvaka je doživjela 12. uzastopni poraz u svim natjecanjima, a osmi u Bundesligi. Eintracht je slavio u Berlinu s 3-0. Već 14. minuti bilo je 2-0 za goste iz Frankfurta golovima Egipćanina Omara Marmousha (2, 14). Konačnih 3-0 postavio je Nacho (82).

U momčadi Uniona nije bilo ozlijeđenog Josipa Juranovića, a Hrvoje Smolčić je odigrao drugo poluvrijeme za Eintracht.

Freiburg je u završnici dvoboja spasio bod pred svojim navijačima u srazu s Borussijom Moenchengladbach. Holer (7) je donio vodstvo Freiburgu. Borussia je odgovorila s tri pogotka, a strijelci su bili Siebatcheu (25), Plea (29) i Weigl (39-11m). Weisshaupt (71) je vratio nad domaćima da će izbjeći poraz što su i učinili kad je Grifo (90+4) u samoj završnici pogodio iz kaznenog udarca za 3-3.

Njemačka – 10. kolo
Koeln – Augsburg 1-1 (Maina 16, Tietz 25)
Freiburg – Borussia M. 3-3 (Holer 7, Weisshaupt 71, Grifo 90+4-11m / Siebatcheu 25, Plea 29, Weigl 39-11m)
Hoffenheim – Bayer L. 2-3 (Stach 56, Weghorst 58 / Wirtz 9, Grimaldo 45+1, 70)
Mainz – RB Leipzig 2-0 (Lee 76, Barreiro 80)
Union Berlin – Eintracht 0-3 (Marmoush 2, 14, Nacho 82)