NJEMAČKA BUNDESLIGA: Eintracht pregazio Herthu, Borussia Dormund slavila u Düsseldorfu, Bayern bolji od Borussiju Mönchengladbach

Nogometaši Bayerna nastavili su niz pobjede, a u 31. kolu su na Alianz Areni  svladali za njih neugodnu Borussiju Mönchengladbach sa 2-1. Pobjednički gol zabio je Leon Goretzka u 86. minuti.

Domaćini su poveli u 26. minuti nakon velike pogreške gostujućeg golmana Sommera, koji je servirao loptu 19-godišnjem Nizozemcu Joshui Zirkzeeu, a on je taj poklon pretvorio u pogodak. Borussia Mönchengladbach, koja je u zadnje tri sezone tri puta dobila Bayern u Bundesligi, izjednačila je u 37. minuti zahvaljujući autogolu francuskog reprezentativca Benjamina Pavarda. No, završnici susreta Leon Goretzka donosi pobjedu Bayernu, kojemu tri kola prije kraja prvenstva trebaju još tri boda za novi naslov prvaka.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je u početnoj postavi Bayerna i odigrao je skoro cijeli susret, odnosno do 88. minute. Perišić je u 11. minuti namjestio priliku Michaëlu Cuisanceu, ali je ovaj bio neprecizan.

Herth je kod kuće izgubila od frankfurtskog Eintracht sa 1-4. Ova pobjeda vratila je nadu Eintrachtu da bi u slučaju svih pobjeda do kraja prvenstva mogao izboriti mjesto koje vodi u Europu.

Borussia Dortmund je na gostovanju s 1-0 pobijedila Fortunu Düsseldorf čime je odgodila slavlje  münhenskog Bayerna koji će morati pričekati još par dana da osigura osmi uzastopni naslov prvaka. Gol je za Borussiju 20 sekundi prije sučevog zvižduka za kraj utakmice zabio 19-godišnji Norvežanin Erling Haaland. Borussia Dortmund je drugoplasirana sa četiri boda zaostatka za Bayernom koji će, ako večeras pobijedi Mönchengladbach, biti samo još jednu pobjedu od osvajanja naslova prvaka.

U drugim utakmicama koje su igrane u subotu poslijepodne Wolfsburg je kod kuće odigrao 2-2 sa Freiburgom, a hrvatski nogometaši Josip Brekalo i Marin Pongračić su susret počeli od prve minute s tim da je Brekalo zamijenjen u 55. minuti.

Union Berlin je također u gostima  svladao Köln sa 2-1, a na gostovanju je visoku pobjedu upisao i Werder koji je sa 5-1 bio bolji od zadnjeplasiranog Paderborna.

Dan ranije španjolski veznjak Dani Olmo, koji je početkom ove godine stigao u Leipzig iz zagrebačkog Dinama, bio je strijelac oba pogotka za svoju momčadi u 2-0 gostujućoj pobjedi protiv Hoffenheima, a hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić odigrao je drugo poluvrijeme za Hoffenheim.

U nedjelju se sastaju Mainz – Augsburg, te Schalke – Bayer Leverkusen.