Gledatelji u Allianz Areni / (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (S.P.)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Bayern razbio Hoffenheim, RB Leipzig i Borussija Dortmund upisali nove pobjede

U 9. kolu njemačke Bundeslige Bayern München, RB Leipzig i Borussia Dortmund su ostvarili pobjede i ubilježili nova tri boda.

Bayern je u Münchenu s uvjerljivih 4-0 nadigrao Hoffenheim i ostao na vrhu. Pogotke su za Bavarce postigli su  Gnabry (16), Lewandowski (30), Choupo Moting (82) i Coman (87). Lewandowski je došao do 10 ligaških golova, a Poljak je sada postigao 26 golova u 34 prvenstvene utakmice u kalendarskoj 2021. godini, samo šest manje od rekorda Bundeslige svih vremena koji je postavio Gerd Mueller 1972. godine.

Josip Stanišić je ostao na klupi Bayerna, a Andrej Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Borussija je bez ozlijeđenoga Haalanda i još pod dojmom katastrofalnog poraza od Ajaxa u Ligi prvaka s 3-1 slavila kod pretposljednje Arminije.  Dortmund je poveo u 31. minuti pogotkom Emre Cana iz jedanaesterca, a drugi pogodak postigao je Mats Hummels u 45. minuti. Tri pogotka prednosti gostujućoj momčadi donio je Jude Bellingham u 72. minuti, a jedini pogodak za Arminiju postigao je Fabian Kloss u 87. minuti. Dortmund je drugi na ljestvici s 21 bodom i ima bod manje od vodećeg Bayerna.

RB Leipzig je kod kuće pobijedio “fenjeraša” Greuther Fürth s 4-1,a Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za domaće.

Freiburg je slavljem u gostima kod Wolfsburga (2-0) skočio na visoko treće mjesto.

Bayern München 4  / Gnabry (16), Lewandowski (30), Choupo Moting (82), Coman (87)